Pakujesz się do biura kilka minut przed 9 rano, z dużą kawą w dłoni i wyrazem zmartwienia na twarzy. Z terminami do dotrzymania i klientami do spełnienia, utrzymanie produktywności przez cały dzień może stać się zadaniem samym w sobie. Podczas gdy wielu z nas naprawdę lubi swoją pracę, znalezienie tego produktywnego rytmu może być czasami trudne.
Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielne (29 sierpnia) przedpołudnie. Rowerzysta zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadał do pojazdu. Po chwili, podczas cofania, kierowca opla uderzył w inny zaparkowany samochód. Świadek udaremnił dalszą jazdę i powiadomił policję. Po chwili 46-latek był już w rękach mundurowych i jak się okazało był on nietrzeźwy.
Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych - mówił prezydent Andrzej Duda w poniedziałek po zakończeniu Rady Gabinetowej dotyczącej przygotowań systemu oświaty na kolejną falę COVID-19.
Mieszkanka bloku przy ul. Trzcińskiej 6 zgłosiła prowadzącym magazyn Magiel na antenie Strefy FM problem związany z brakiem drogi dojazdowej dochodzącej do samego budynku. Zdaniem kobiety jest to utrudnienia chociażby dla pogotowia, a dodatkowo osoby chcące podjechać pod blok korzystają z chodnika do niego dochodzącego, a to powoduje jego uszkodzenia, za które muszą płacić mieszkańcy. W tej sprawie zwróciliśmy się do administracji Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Średnie dalsze trwanie życia w chwili urodzenia jest w Polsce o 3 lata krótsze, niż średnia w UE – powiedział ekspert zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. We wszystkich krajach postsocjalistycznych żyje się krócej, niż w Europie Zachodniej. Jedynie Czesi zbliżają się do średniej w całej UE.
31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku podpisano porozumienia sierpniowe, które dały początek NSZZ „Solidarność”. Wydarzenia te wspominano w Piotrkowie w niedzielę, 29 sierpnia.
Średnie dalsze trwanie życia w chwili urodzenia jest w Polsce o 3 lata krótsze, niż średnia w UE – powiedział ekspert zdrowia dr n. med. Jakub Gierczyński. We wszystkich krajach postsocjalistycznych żyje się krócej, niż w Europie Zachodniej. Jedynie Czesi zbliżają się do średniej w całej UE.
Wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik odebrał z rąk przedstawiciela Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przenośny defibrylator. W Rynku Trybunalskim trwa piknik zorganizowany przez tę instytucję wspólnie z jedną z firm ubezpieczeniowych.
Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
W Sobotni (28. sierpnia) poranek rozpoczęła się XXIX Wystawa Rolniczo - Handlowa. Impreza tradycyjnie odbywa się na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Kasztelańskiej w Piotrkowie. Wystawcy prezentują maszyny i urządzenia rolnicze, a także rośliny uprawne, ozdobne, drzewa i krzewy. Nie brakuje także produktów lokalnych, występów i konkursów. Tegoroczna Rol-Szansa zakończy się w niedzielę o godzinie 16:00.