W sobotę (18 stycznia) przypada 69. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego z rąk okupantów hitlerowskich. Z tej okazji w samo południe przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz organizacji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów Walk za Polskę i Lud 1939-1945 przy placu Niepodległości.
Złoty pomnik premiera Donalda Tuska trafił we wtorek do Piotrkowa.
W Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem radny Rady Miasta Szymon Miazek z członkami Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz Poseł na Sejm RP Artur Ostrowski złożyli wiązanki przy tablicy Ireny Sendlerowej.
Uroczyście obchodzono w Radomsku 69.rocznicę wybuchu Powstania
Warszawskiego. Radomszczanie spotkali się przed Pomnikiem-Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie oddano hołd powstańcom. Składano kwiaty, palono znicze.
Kilkadziesiąt osób przyszło rano pod pomnik katyński w Piotrkowie, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.
Stojący przed najstarszą piotrkowską szkołą pomnik Mikołaja Kopernika wzniesiono w czynie społecznym. Co ciekawe, powstał m.in. w związku z pewną decyzją UNESCO. Jest elementem, który łączy nasze miasto z Toruniem, Warszawą i ... Chicago.
Pomnik poświęcony pomordowanym na radomszczańskim „Kopcu” jest już gotowy. Kolejny etap prac to uporządkowanie terenu wokół pomnika. Jak na razie w budżecie miasta na ten cel przeznaczono 270 tys. zł. W pierwszej kolejności zmieni się odcinek od ul. Kopiec do pomnika.
Przez wiele lat nie można było o nim mówić. Spoczywał w bezimiennej, ziemnej mogile na cmentarzu w Bęczkowicach.
W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku w niedzielę 7 października odbędzie się Wieczór Pamięci Żydów Radomszczan "A mury milczą... i tak pozostanie". W mieście obchodzona jest 70. rocznica likwidacji getta przez Niemców.
Sulejowskie Podklasztorze już wkrótce stanie się pomnikiem historii. Tak zdecydował prezydent RP.