Piotrkowski Urząd Miasta chce złożyć wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie utworzenia Pomnika Historii na Trakcie Wielu Kultur. W tym tygodniu prawdopodobnie zbierze się zespół, który koordynować ma wszelkie prace z tym związane.
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.
Policjanci z Piotrkowa poszukują świadków zdarzenia z 1 marca, kiedy to nieznani sprawcy pomalowali sprayem pomnik w centrum miasta.
Wychodzi na to, że pomysł, który w założeniach miał wzmocnić lokalny wizerunek radnych PiS, może okazać się niewypałem.
Wandale zniszczyli pomnik poświęcony polskim żołnierzom walczącym w II wojnie światowej. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 marca. Sprawę wyjaśniają piotrkowscy policjanci.
Czy po czterech latach od złożenia wniosku w sprawie nadania piotrkowskiej Farze tytułu Pomnika Historii, nastąpi wreszcie przełom? Być może, bo Piotrków odwiedzili ostatnio przedstawiciele Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który opiniuje takie wnioski.
Na skwerze u zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie stanął pomnik ludowego przywódcy Wincentego Witosa.
Uroczystości trwały na piotrkowskim Zamku oraz Starym Cmentarzu w Piotrkowie. Nowy pomnik ma ogromne znaczenie nie tylko dla policji, ale również dla mieszkańców miasta.
W najbliższy piątek na Starym Cmentarzu w Piotrkowie uroczyście odsłonięty zostanie odnowiony pomnik generała policji Henryka Wardęskiego – zastępcy komendanta głównego Policji Państwowej w latach 1922-29.
Jakie wydarzenie historyczne upamiętnia pomnik w Polichnie? Tego trudno dowiedzieć się, patrząc na obiekt, jest on bowiem zniszczony, a napis informujący o tym, z jakiej okazji został wzniesiony dawno odpadł z cokołu.