Jabłeczna, Wysowa i Łozice w okolicach Białowieży – miejsca, gdzie zachwyca uroda polskiego krajobrazu i nieskazitelnej przyrody, gdzie życie płynie jakby spokojniej, ciszej, gdzie na każdym kroku spotyka się życzliwość, uśmiech i szczera gościnność. Trzy artystyczne spotkania z krajobrazami, w których dominują kopuły cerkwi, prawosławne krzyże stoją obok katolickich, a wiatr niesie śpiewną mowę mieszkańców tych ziem.
Ponad 310-ciu wystawców z całego kraju zaprezentuje się w ten weekend na błoniach zamku w Bykach podczas już XVII Promocyjno-Handlowej Wystawy Rolniczej "Rol-Szansa". Trwają ostatnie przygotowania.
Concordia nadal bez punktu w meczach wyjazdowych. Podopieczni Sławomira Majaka doznali trzeciej z rzędu porażki w tym sezonie na obcym terenie. Po przegranych w Łowiczu (1:2) i Stróżach (0:1), Concordia uległa w Ostrowcu Świętokrzyskim drużynie KSZO 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Krystian Kanarski.
Weekend zdominowały uroczystości związane z obchodami przez piotrkowską parafię prawosławną 230-lecia istnienia, oraz 160-lecia istnienia cerkwi. Z tej okazji wczoraj w Amfiteatrze Miejskim odbyły się m.in. koncerty zespołów folkowych.
Dobra wiadomość dla miłośników "pstrykania" zdjęć. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie ogłasiło IV konkurs fotograficzny "Ziemia Piotrkowska-moja mała ojczyzna w obiektywie". Celem konkursu jest odkrycie i pokazanie ciekawych miejsc na terenie powiatu piotrkowskiego.
19-latek napadł na 59-letniego mężczyznę. Najpierw go dotkliwie pobił po czym zabrał mu telefon komórkowy. Nastolatka szybko schwytała policja. Za rozbój grozi mu kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.
Wśród 263 reprezentantów Polski nie ma żadnego przedstawiciela piotrkowskiego klubu. Jest za to jedna urodzona w Piotrkowie zawodniczka i trzech zawodników występujących w drużynach z naszego regionu. Kiedyś bywało lepiej. Znacznie lepiej.
Jedna z najdłuższych i bez wątpienia najstarszych piotrkowskich ulic. Z pewnością również jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii. Lata świetności ma już dawno za sobą. Przypominają o nich tylko niektóre z zabytkowych budowli.
Wojska Polskiego, na co dzień jedna z najbardziej zatłoczonych miejskich arterii, to jedna z najdłuższych i najstarszych piotrkowskich ulic. Liczy sobie 5 km i 59 m i wciąż „rośnie”. Jej początki sięgają jeszcze czasów Władysława Łokietka. Tak jak i miasto, przechodziła różne koleje losu. Kilkakrotnie zmieniała też swoją nazwę.
Szarzy ludzie wałęsający się po dworcach z tobołkiem w ręku lub żebrzący przy supermarketach. Tacy, których omija się szerokim łukiem. Ludzie bez własności, bez tożsamości, bez przyszłości! To ogólnie przyjęty stereotyp człowieka bez dachu nad głową. Bezdomność jest powszechna i dotyczy również Piotrkowa. Tragiczne położenie bezdomnych rodzi najróżniejsze pytania. Jak to się stało, że nie mają domu? Jak dają sobie radę? Kto im pomaga? I jakie są historie ich życia?
Jakie było zadowolenie jednego z mieszkańców Piotrkowa który przed sklepem spostrzegł swój skradziony przed trzema laty rower. Mężczyzna wczoraj rozpoznał pojazd i natychmiast poinformował o tym fakcie policję.