Basen Morza Śródziemnego to lokalizacja najczęściej wybierana przez piotrkowskich turystów.
W tym roku rząd przeznaczył mniej środków na aktywizacje osób bezrobotnych.
Czy wizyta w miejskim archiwum może dostarczyć powodów do śmiechu? Wydawać by się mogło, że przeglądanie starych pożółkłych dokumentów i rozsypujących się akt jest raczej zajęciem bardzo nudnym i mającym niewiele wspólnego z rozrywką.
Pijarska, Łazienna-Mokra, Konarskiego i Krakowskie Przedmieście odzyskały dawny blask.
Są pozbawieni bieżącej wody, zastraszeni i nękani przez kamieniczka, który postanowił pozbyć się niechcianych lokatorów z mieszkania.
Do 11 lipca będzie trwał tzw. Spis Kontrolny.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie jak co roku przygotowała cykl zajęć dla dzieci.
Mnóstwo zieleni, hybrydowe samochody, brak stacji benzynowych, więcej terenów do rekreacji, poprawa stosunków międzyludzkich, totalna komputeryzacja, rozwój kolei i żeglugi – tak, zdaniem samorządowców, w wielkim skrócie ma wyglądać nasz region w 2050 roku. Mało konkretów, więcej oczekiwań. Z kolei pytani przez nasz mieszkańcy chcą, aby technika nie wchodziła tak głęboko w nasze życie.
Kilka dni temu rozpoczął się remont zabytkowego budynku, w którym swoją siedzibę ma Państwowa Szkoła Muzyczna w Piotrkowie.
W minioną niedzielę zapoczątkował kolejny sezon Trybunalski Teatrzyk Ogródkowy. Po raz pierwszy w siedmioletniej historii piotrkowskich “Ogródków” spektakl, z uwagi na niepogodę, odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wzorem lat ubiegłych poza występem aktorów odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych, które poprowadziła Ciocia Kredka.