Artykuły do tagu: P

W najbliższy poniedziałek (13 września) odbędzie się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym, po blisko półrocznej przerwie, Klub wznawia swą działalność. Z wykładem pt. „Kołyma – zapomniane ludobójstwo” wystąpi Wojciech Marciniak, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego.
Dąbrowa nad Czarną: zalane domy i elektrownia
W Dąbrowie nad Czarną (gm. Aleksandrów) zalanych zostało w miniony weekend kilka domów i elektrownia wodna. Mieszkańcy żalą się, że fala przyszła po tym, jak udrożniono jaz. Nikt ich nie zawiadomił o tym, że może się pojawić zagrożenie.
Dziś wieczorem o godz. 19.00 w Rynku Trybunalskim zabrzmią dźwięki z najbardziej znanych polskich filmów i seriali.
Miasto zgłosiło do dofinansowania środkami unijnymi projekt przebudowy ul. Wojska Polskiego (na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Wolborskiej). Do 15 września można zgłaszać swoje uwagi na temat inwestycji.
Piórem powalczą o „Rubinową Hortensję”
Do 30 września adepci sztuki poetyckiej mogą zgłaszać swój udział w 40. Ogólnopolskim Konkursie Literackim o „Rubinową Hortensję".
Szpital w Piotrkowie: Porody w lepszych warunkach
Na dopiero co wyremontowanym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w szpitalu przy ul. Rakowskiej urodziło się już kilkoro dzieci, w tym bliźniaki. – To chyba dobry omen – twierdzi dyrektor szpitala.
Piotrków: Sadyści zabili szczenięta
Bestialstwo i kompletny brak wrażliwości - tylko w taki sposób można opisać postępowanie trzech piotrkowian, którzy kijami zabili 7 szczeniąt, a potem zakopali je w przydomowym ogródku. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.
Kierowca opla astry, 41-letni mieszkaniec Piotrkowa, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wyjeżdżania z terenu posesji i potracił jadącego chodnikiem rowerzystę.
W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie, w obecności notariusza, 133 wspólników (starosta piotrkowski Stanisław Cubała i Grzegorz Adamczyk członek Zarządu Powiatu Piotrkowskiego reprezentujący samorząd powiatowy oraz 131 pracowników piotrkowskiego przedsiębiorstwa PKS) podpisało dziś akt notarialny powołując spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością "Piotrkowska Komunikacja Samochodowa".
Piotrków: Bronisław Brylski jubileuszowy
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż WYSTAWY JUBILEUSZOWEJ Bronisława Brylskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat