Niemal 3 tys. hektarów objętych suszą, szkody na ponad 5 mln zł i ponad 300 wniosków złożonych przez rolników. Tak w skrócie wygląda suszowy bilans dla gminy Wola Krzysztoporska.
Dobiegają końca prace na placu Niepodległości w Piotrkowie. Zakończyły się już roboty brukarskie, teraz czas na zagospodarowanie zieleni na skwerze. Ułożona została trawa z rolki, pojawiły się nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Na placu stanęła też samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta.
Przedstawiciele Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, działającego przy Szkole Podstawowej im. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej, m.in. opiekunowie: Maria Bartłomiejczyk, Aleksandra Kowalczyk, Agnieszka Warzyńska ( nauczycieli) oraz Beata Wieczorek (sekretarz szkoły i radna gminy) 21 września zorganizowali X Pieszy Rajd na Góry Borowskie, w którym wzięli udział uczniowie z kilku szkół.
W minionym tygodniu trzech zawodników UKS Snikers Rękoraj wywalczyło medale podczas imprez, które odbyły się Polsce oraz poza jej granicami.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przyłącza się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura”. W tym roku wydarzenie zaplanowano na ostatni weekend września.
Mistrzostw Gminy Wola Krzysztoporska w Piłce Nożnej Drużyn 7-osobowych o puchar wójta gminy Romana Drozdka odbyły się 15 września tym razem w Krężnej i towarzyszyły zorganizowanemu tam piknikowi rodzinnemu.
Maciej Masiarek najszybciej przebiegł 50-kilometrową trasę wokół Zalewu Sulejowskiego podczas tegorocznego Ultramaratonu, który już po raz 6. zorganizowano na terenie gminy Sulejów. Piotrkowianin pokonał ten dystans w czasie 03:44:21, wśród rowerzystów najszybszy był Przemysław Gierczak (Hurom Sławno Accent), dotarł na metę, która podobnie jak i start znajdowała się na sulejowskim Podklasztorzu, po upływie 1 godziny 42 minut i 11 sekund. Wokół Zalewu Sulejowskiego ścigało się w sobotę prawię 500 osób.
Powiat piotrkowski miał swoją reprezentację podczas Biegu po Nowe Życie. Impreza odbyła się już po raz 15., skupia osoby po przeszczepie narządów, ale udział (i to czynny) biorą w niej również celebryci i sponsorzy. Wszyscy chcą pokazać, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie.
Wkrótce w szkołach powiatu piotrkowskiego rozpocznie się cykl spotkań, których tematem będzie wiedza o transplantologii. Organizatorem jest Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Zbigniewa Religi, które działa również na terenie naszego powiatu.
ASF niebezpiecznie blisko województwa łódzkiego. W północno-wschodniej części województwa wprowadzono już tzw. strefę żółtą, czyli obszar ochronny.