Prezydent miasta podzielił pieniądze przeznaczone na wsparcie organizacji pozarządowych na zadania z zakresu kultury w 2019 roku.
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wydał 9 zarządzeń zastępczych, którymi zdekomunizował placówki oświatowe w regionie, ponieważ wcześniej nie zrobiły tego samorządy.
W związku z przebudową drogi krajowej nr 1 starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z prośbą o zainstalowanie dodatkowej sygnalizacji świetlnej oraz budowę chodników i zatok autobusowych na DK 12 i DK 91. W działaniach starostwo wspierał poseł Grzegorz Lorek.
Tony toksycznych odpadów trafiały do miejskiej kanalizacji w Piotrkowie. Nie wiadomo jak długo trwał ten proceder. Firma, która przywoziła nieczystości twierdzi, że była to jednorazowa pomyłka. Trochę inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele Piotrkowskich Wodociągów.
„Uwaga! Nawierzchnia alei uszkodzona przez bobry, zalecana ostrożność podczas poruszania się.” Kartki z takim komunikatem rozwiesili w Parku Belzackim pracownicy piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Faktycznie w niektórych miejscach nietrudno wpaść do stawu. Sytuacja zmieni się jednak dopiero wówczas, gdy uda się pozyskać dofinansowanie na remont zieleńca.
Od wycięcia kilkudziesięciu drzew rozpoczyna się modernizacja placu Niepodległości w Piotrkowie. Urzędnicy magistratu uspokajają, w miejsce wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia.
Organizacja ruchu drogowego przy stacji paliw Orlen w Rozprzy od wielu lat budzi kontrowersje. Wielokrotne apele do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie przyniosły efektu, a kierowcy nadal łamią przepisy.
Mieszkańcy ul. Wiślanej w Piotrkowie mają dość nietypowy problem. W poniedziałkowe poranki, zwłaszcza między godz. 7 a 8, w ich domach cuchnie z kanalizacji. Sytuacja jest o tyle dziwna, że problem pojawia się regularnie, raz w tygodniu, od kilku lat...
Nowym wiceprezydentem Tomaszowa Mazowieckiego została Izabela Śliwińska. Będzie odpowiadała za kulturę, sport, edukacje i sprawy społeczne. Swoją funkcję zacznie pełnić 1 marca.
Radni, urzędnicy i eksperci debatują nad tym, jak najtaniej zmodernizować system ciepłownictwa w Piotrkowie. Stabilne i bezpieczne dostawy ciepła ma zapewnić miastu zmiana paliwa z węgla na gaz. Czy ciepło w Piotrkowie będzie droższe?