Artykuły do tagu: Iza

Aż 95 „kopciuchów” zniknie z terenu gminy Wola Krzysztoporska
Aż 95 starych pieców węglowych zniknie w tym roku z terenu gminy Wola Krzysztoporska z udziałem gminnej dotacji. „Kopciuchy” zamienione zostaną na nowe, ekologiczne źródła ciepła, a ich zakup samorząd wspomoże kwotą 5 tys.
Multimedialne widowisko w Rynku Trybunalskim
Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wydarzenie multimedialne „Wiosna Traktu Wielu Kultur”. Widowisko odbędzie się w sobotę (06.04.2024) w Rynku Trybunalskim i przeniesie uczestników w podróż przez współczesne dzieje miasta w rytmie muzyki i wizualizacji. Początek o godz. 19.30.
Jak stylizować koszulę jeansową męską, aby zawsze wyglądać na czasie?
Koszula jeansowa męska jest uniwersalnym elementem garderoby, który doskonale sprawdza się w wielu różnych stylizacjach. Jej nieformalny charakter czyni ją idealną do casualowych zestawów, jednak z odpowiednimi dodatkami może zyskać bardziej elegancki wygląd. Aby w pełni wykorzystać potencjał koszuli jeansowej, warto znać kilka prostych zasad, które pomogą w tworzeniu modnych i spójnych outfitów.
Ekonomik upamiętnił Elizę Orzeszkową pracownią poświęconą jej imieniem
Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 miała miejsce wyjątkowa uroczystość związana z nadaniem pracowni polonistycznej imienia Elizy Orzeszkowej.
Więźniowie pomogli w wiosennych porządkach
Grupa skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności w oddziale Aresztu Śledczego, została przewieziona na teren Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Więźniowie przybyli na lotnisko, by pomóc przy wiosennych porządkach.
Inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa w Piotrkowie
Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele katolickim Wielki Tydzień. Tego dnia wierni, na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, przychodzą do kościoła z wielkanocnymi palmami, żeby je poświęcić. W Piotrkowie, tradycyjnie już, odbyła się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Katarzyna Lubnauer odwiedziła szkołę w Niechcicach
Przedstawicielka Ministerstwa Edukacji przyjechała do Szkoły Podstawowej w Niechcicach. To m.in. w ramach wizytacji szkolnej. Wiceminister Katarzyna Lubnauer zobaczyła efekt pracy po niedawno zakończonej termomodernizacji przeprowadzonej w tamtejszej placówce.
Awaria kanalizacji przy Batorego. Przyczyną... korzenie drzew
Od dłuższego czasu mieszkańcy bloku przy ul. Batorego w Piotrkowie skarżyli się na zalewane piwnice. Okazało się, że przyczyną awarii sieci kanalizacyjnej były korzenie drzew, które rozrastając się, uszkodziły kanalizację.
Przebudowa ulicy Roosevelta. Niebawem rozpocznie się drugi etap
Za około dwa miesiące zakończą się prace związane z przebudową ulicy Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. Z kolei na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się drugi etap modernizacji, tym razem na odcinku od ulicy Towarowej do Ronda Żołnierzy Wyklętych.
Na Roosevelta znów jeździmy wahadłowo
Na ul. Roosevelta powrócił ruch wahadłowy. To za sprawą wznowienia działań na modernizowanym fragmencie drogi. Pod koniec ubiegłego roku wstrzymano prace na odcinku od ulicy Wroniej do granic miasta, ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Tym samym usunięto sygnalizację, która sterowała ruchem wahadłowym. Urzędnicy podkreślają, że zaawansowanie prac znacząco wyprzedzało założony harmonogram prac, więc taki manewr był możliwy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat