Pomimo początkowych kłopotów, punkt szczepień przeciw COVID-19, przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim działa pełną parą. Z jego usług skorzystały już tysiące mieszkańcow naszego regionu i nie tylko. Dbający o stronę medyczną, pracownicy piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, podają ochotnikom szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca.
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
Pojawiła się szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. O ile oczywiście znajdzie się ktoś odważny (bardzo odważny) żeby teren wydzierżawić. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po popularnym niegdyś porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających dwa lata temu.
Wywoławcza cena dzierżawy to 7450 złotych netto miesięcznie. Siedem tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych netto! Do wydzierżawienia potrzebna będzie duża odwaga, nie mylić z odważnikiem.
Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą. W najbliższą niedzielę straż miejska oznakuje i zarejestruje jednoślady.
Ruszyły masowe szczepienia przeciw COVID-19 w zorganizowanym przez samorząd powiatu piotrkowskiego punkcie szczepień w Hali Sportowej w Moszczenicy.
W punkcie szczepień populacyjnych przy ul. Belzackiej w Piotrkowie, dzisiaj o 8.00 miały rozpocząć się szczepienia mieszkańców regionu. Miały, ale nie rozpoczęły. Przed punktem gromadzili się od rana pacjenci, którzy nie mogli planowo skorzystać z możliwości zaszczepienia się. Okazuje się, że wystąpiło opóźnienie w dostawie preparatu do Piotrkowa. Ostatecznie szczepionki dotarły do piotrkowskiego punktu około 9.45.
Na szczepienie przeciw COVID-19 od wtorku mogą zapisywać się wszystkie pełnoletnie osoby, pod warunkiem, że zgłosiły w I kwartale taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem. We wtorek przyszła kolej roczników 1988-1989.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od początku marca ub.r. wspiera placówki zdrowotne, a także ośrodki pomocy społecznej oraz organizacje i podmioty mierzące się bezpośrednio ze skutkami pandemii. Wartość pomocy udzielonej przez polską spółkę w pierwszym kwartale 2021 roku przekroczyła już kwotę 5 mln zł.
Nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii – podkreśla główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka, który wystosował w środę apel o rozwagę i respektowanie przepisów prawa. Zapowiedział też kontrole.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poszukuje osób, które w dniach 21 - 23 kwietnia podróżowały busem z Wolborza do Piotrkowa w godzinach porannych oraz z powrotem po południu. Sanepid wyjaśnia, że chodzi o przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego i nałożenie ewentualnej kwarantanny, gdyż jeden z pasażerów był zakażony koronawirusem.