Przypominamy, że od poniedziałku (24 maja) zamknięty jest punkt szczepień powszechnych przy ul. Belzackiej w Piotrkowie.
Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej, którego treść została przekazana niedawno opinii publicznej, budzi kontrowersje. Nie wszyscy są zwolennikami zmian jakie miałyby w jej myśl nastąpić, ale są i tacy, którzy uważają, że zawarte propozycje są korzystne. Wśród zarzutów, pojawiają się m.in. obawy o to, czy niektóre jednostki, przez wprowadzenie nowego dokumentu, nie będą musiały zakończyć swojej działalności.
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
Czytelnicy naszego portalu żalą się na problemy w piotrkowskim punkcie szczepień powszechnych. Ich zdaniem tworzą się tam długie kolejki oczekujących , którzy dodatkowo w czasie deszczowej pogody tłoczą się przed wejściem do siedziby OSiR przy ul. Belzackiej, tworząc zagrożenie epidemiologiczne. Do sprawy odniósł się rzecznik piotrkowskiego szpitala.
Co nowy program społeczno-gospodarczy "Polski Ład" niesie dla Piotrkowa Trybunalskiego? Między innymi tę sprawę poruszył na środowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, jednocześnie prezes zarządu okręgu piotrkowskiego Porozumienia Jarosława Gowina.
Od poniedziałku ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat. Przed samym szczepieniem należy wypełnić kwestionariusz, którzy można pobrać ze strony gov.pl lub uzupełnić go na miejscu, w punkcie szczepień. Niezbędna jest też zgoda opiekuna prawnego na szczepienie.
Jak informuje PAP - w Polsce ponad 4,4 mln osób jest już w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, podano ponad 15,5 mln dawek szczepionek.
Pomimo początkowych kłopotów, punkt szczepień przeciw COVID-19, przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim działa pełną parą. Z jego usług skorzystały już tysiące mieszkańcow naszego regionu i nie tylko. Dbający o stronę medyczną, pracownicy piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, podają ochotnikom szczepionki Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca.
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.
Pojawiła się szansa, że ponownie będziemy mogli wypoczywać na terenie ośrodka w Bronisławowie. O ile oczywiście znajdzie się ktoś odważny (bardzo odważny) żeby teren wydzierżawić. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zaprasza do udziału w aukcji, której przedmiotem jest wydzierżawienie nieruchomości po popularnym niegdyś porcie „u Łysego”. Ośrodek został zamknięty dla wypoczywających dwa lata temu.
Wywoławcza cena dzierżawy to 7450 złotych netto miesięcznie. Siedem tysięcy czterysta pięćdziesiąt złotych netto! Do wydzierżawienia potrzebna będzie duża odwaga, nie mylić z odważnikiem.