Poniedziałek 26 kwietnia był pierwszym dniem funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych w Tomaszowie. Został zlokalizowany w budynku tamtejszej "Areny lodowej" i pozwala przeprowadzić jednego dnia szczepienia od 500 do 1000 osób. Na razie wszystko działa sprawnie, żadnemu z zaszczepionych nie wyrosły ani rogi, ani skrzydła, choć antyszczepionkowcy nie tracą nadziei.
Grupa kilkudziesięciu osób z Piotrkowa i okolic, zebrała się w niedzielę (25 kwietnia) przed południem przy kąpielisku "Słoneczko", by posprzątać teren wokół niego oraz w rejonie jeziora Bugaj. Uzbrojeni w worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne pracowali przez kilka godzin, dzięki czemu udało się im oczyścić spory teren. Ktoś sprząta, żeby śmiecić mógł ktoś.
Piotrkowska Rada Miasta wprowadziła zmiany do regulaminu Piotrkowskiej Karty Mieszkańca, dzięki którym będą mogli z niej skorzystać także mieszkańcy posiadający kartę „Rodzina +4”. Na problem dyskryminacji rodzin wielodzietnych zwrócił uwagę piotrkowianin Marcin Pietras, najpierw dzwoniąc do radiowego Magla, a potem w petycji do radnych. Ci przychylili się oni do jego uwag i wprowadzili niezbędne korekty. Wniosek? Warto dzwonić do Magla, nie mówiąc o pisaniu petycji.
Miejski budżet w Piotrkowie poniósł duże straty – ubolewał portal epiotrkow. Nie, nie chodzi o to że do wieczności odszedł ktoś ważny z UM.
3 mln zł mniej z PIT i o 6 mln zł niższe od planowanych dochody miejskich jednostek – to główna część strat ubiegłorocznego budżetu miasta spowodowana epidemią. Dane za pierwszy kwartał 2021 zapowiadają, że ten rok będzie jeszcze trudniejszy. Czy kiedyś będzie lepiej – pytają zatroskani mieszkańcy. Lepiej już było – odpowiadają zatroskani urzędnicy.
Radni powiatowi podczas ostatniej sesji odrzucili petycję „w sprawie umieszczenia skrzynek ze środkami higienicznymi na czas menstruacji w miejscach użyteczności publicznej i budynkach samorządu”. W skrócie: chodziło o specjalne skrzynki na tampony. Tylko jeden radny głosował za tamponami. Trzeba przyznać, że radni zajmują się naprawdę ważnymi problemami lokalnej społeczności.
Przedstawiciele partii KORWiN wyrazili swój sprzeciw wobec podatku dochodowego jako „nieefektywnego i niesprawiedliwego”. Na znak protestu symbolicznie wysłali PIT-y w kosmos, podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.
Cały czas czekają na odpowiedź.
W Rynku Trybunalskim powstała atrakcja turystyczna. W sercu Piotrkowa działalność rozpoczęło muzeum lodów. Inicjatywa pani Blanki Strzelczyk – lokalnej producentki lodów, społeczniczki i sołtyski Kłudzic – jest godna pochwały, a sama jej postać daje gwarancję, że nikt tam lodów kręcić nie będzie.
To już nie było to co kiedyś, ale jednak piotrkowska Lewica uczciła Święto Pracy. Stosowne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Kazimierzowi Szmidtowi, byłemu prezydentowi Piotrkowa , która znajduje się przy ulicy Słowackiego 13. Co prawda zabrakło efektownej trybuny, przedstawicieli „Trybuny Ludu”, sekretarza, tysięcy ludzi pracy i uczniów, ale nie zabrakło Artura Ostrowskiego i Grzegorza Adamczyka. Strach pomyśleć, co będzie kiedy ich zabraknie…
Kładka pieszo - rowerowa, która powstaje w Sulejowie połączyła dwa brzegi Pilicy niczym złoty krążek serca dwa. Zadowolenie z tego faktu podkreślał na antenie radia Strefa FM burmistrz Wojciech Ostrowski. Tej radości nie mogą nawet zmącić internetowe opinie – jak mawia burmistrz „hajterów” – którzy złośliwie pytają: po co jest ta kładka? I odpowiadają cytatem z „Misia”:
Właśnie, po co? - Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta.
MC