Kończy się proces w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie. Dzisiaj strony rozpoczynają wygłaszanie mów końcowych. Rozprawa odbędzie się w piotrkowskim Areszcie Śledczym, gdzie przebywa jeden z oskarżonych, Stanisław Łyżwiński.
Atak zimy spowodował, że ze sklepowych półek nagle zaczęły znikać towary, które do tej pory nie wzbudzały specjalnego zainteresowania klientów. Czego szukają piotrkowianie?
Sąd Apelacyjny w Łodzi wyznaczył posiedzenie w sprawie przedłużenia aresztu o kolejne trzy miesiące dla byłego posła Ziemi Piotrkowskiej - Stanisława Łyżwińskiego - oskarżonego w sprawie seksafery w Samoobronie.
Jacek Popecki, były radny Sejmiku Województwa Łódzkiego opuścił dziś piotrkowskie więzienie. Polityk Samoobrony odsiadywał karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Wyszedł jednak nieco wcześniej, bowiem Sąd Okręgowy w Piotrkowie zgodził się na jego warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania reszty kary.
Odroczona została dzisiejsza rozprawa w sprawie tzw. seksafery. Powodem była niedyspozycja głównego oskarżonego - byłego posła ziemi piotrkowskiej Stanisława Ł.
Ola ma 20 lat. Zachorowała, kiedy miała niespełna roczek. Nie chciała chodzić do szkoły życia. Bunia, Przylepa – tak nazywana jest przez instruktorów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulejowie, gdzie oprócz Oli w zajęciach uczestniczy jeszcze 35 osób. Przy ul. Kubusia Puchatka, gdzie mieszczą się warsztaty dla niepełnosprawnych, Ola spędza 7 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Tutaj czuje się jak w domu. Stąd nie chce wyjeżdżać.
Powracamy do tematu ulotek Rady Osiedla Belzacka informujących o konkursie dla osób niepełnosprawnych, zasłoniętych przez ogłoszenia banku GE Money Poland. - Okazało się, że ulotki reklamowe zostały rozwieszone przez placówkę agencyjną pośredniczącą w udzielaniu kredytów banku - przekazała Strefie Fm Aleksandra Kwiatkowska, rzecznik prasowy GE Money Poland.
Aby niepełnosprawni nie czuli się wyobcowani wiele stowarzyszeń i instytucji próbuje im pomóc organizując np. konkursy. Niestety okazuje się, że na przeszkodzie staje im ludzka głupota.
Trzeci grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Nad tym, jakie są potrzeby osób poszkodowanych przez los i jak im aktywnie pomagać zastanawiają się organizatorzy Ogólnopolskiego Badania Sytuacji, Potrzeb i Możliwości Osób Niepełnosprawnych.
Co 6 sekund na świecie jakaś osoba zakaża się HIV, a co 9 sekund ktoś umiera na AIDS. Wirusem do tej pory zaraziło się ok. 68 mln osób. W Polsce wykryto ponad 12,5 tysiąca zakażeń, zmarło ponad 1000 osób. A jak przedstawia się sytuacja w naszym regionie?