Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą pt. „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Oglądać ją można na parkanie Klasztoru OO. Bernardynów przy ul Słowackiego 2.
11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości.
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Odkrycie pierwszego antybiotyku – penicyliny G zawdzięczamy szkockiemu lekarzowi Alexandrowi Flemingowi. To jedno z największych odkryć w historii medycyny miało miejsce w 1928 roku.
Bełchatowski szpital zaprasza na bezpłatne spotkania ze specjalistami. W programie organizowanych przez placówkę obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego znalazły się również bezpłatne, anonimowe konsultacje psychiatryczne.
Jak już informowaliśmy radni w Piotrkowie zdecydowali o tym, że jedna z ulic w mieście będzie nosić nazwę Tadeusza Nalepy. ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO
Z pewnością niewielu piotrkowian wie o istnieniu tej drogi, teraz jednak powinien usłyszeć o niej każdy – publiczna droga dojazdowa w rejonie ulic Energetyków i Malinowej nosić będzie imię legendarnego polskiego bluesmana Tadeusza Nalepy.
W ramach projektu "Łódzkie pełne Kultury" uczniowie dwóch piotrkowskich szkół podstawowych nr 11 i 13 w minionym tygodniu wzięli udział w warsztatach perkusyjnych. Warsztaty poprowadził Tomasz Wrocławski, kierownik sekcji perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej i perkusista zespołu Alla Vienna. Na zajęcia w Piotrkowie przyjechała pokaźna kolekcja instrumentów, wśród których znalazły się między innymi gran cassa, największy bęben w Polsce oraz kotły, dzwony rurowe, ksylofon, werbel, tam tam, kajon, talerze czy dzwonki.
Sala piotrkowskiego MOK-u wypełniona była po brzegi. Publiczności XV Trybunałów Uśmiechu zaprezentował się Kabaret Moralnego Niepokoju w 2-godzinnym spektaklu. Ci, którzy zdecydowali się spędzić piątkowy wieczór z najpopularniejszymi kabareciarzami w kraju… płakali. Oczywiście ze śmiechu.
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Paweł Kowalczyk został nowym wiceprzewodniczącym Regionu łódzkiego Nowoczesnej i członkiem Rady Krajowej. Z kolei Marcin Gołaszewski został nowym przewodniczącym regionu łódzkiego Nowoczesnej. Zastąpił w tej roli łódzką posłankę Katarzynę Lubnauer.