Już po raz kolejny ulicami Piotrkowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Na czele barwnego korowodu podążą Kacper, Melchior i Baltazar, którzy jako pierwsi podążą, aby pokłonić się dzieciątku Jezus.
Przedstawiciele gminy Wolbórz, różnych organizacji i stowarzyszeń uroczyście złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu. Następnie po Mszy Świętej w intencji ojczyzny odbył się koncert laureatów II Przeglądu Piosenki Patriotycznej "Z młodej piersi się wyrwało...".
"Szkoła do hymnu" - pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja w placówkach edukacyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się o godz. 11:11, aby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W to wydarzenie włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie.
Na uroczyste obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają także samorządowcy w Sulejowie. Będzie część oficjalna, ale nie zabraknie również artystycznych prezentacji.
W związku ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uroczystości patriotyczne zostaną także zorganizowane w gminie Aleksandrów oraz w Rozprzy. Będą nie tylko części oficjalne, ale także wydarzenia artystyczne.
11 listopada będziemy świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W Piotrkowie tradycyjnie będzie msza święta w intencji ojczyzny, ceremonia wojskowa z asystą Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa oraz przemówienie prezydenta miasta i składanie kwiatów przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo, ulicami Piotrkowa przejdzie Marsz Niepodległości.
Uroczystość Wszystkich Świętych w Piotrkowie niezmiennie łączy się z kwestą na rzecz ratowania nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego. W tym roku, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, zbiórka odbędzie się już po raz 36.
W zakładach produkcyjnych kwestia czystości pomieszczeń jest bardzo istotna, szczególnie w kontekście jakości produkcji i efektywności pracy. Zachowanie ogólnego ładu, zadbane otoczenie, czystość maszyn czy podłóg świadczą też o firmie i są jej wizytówką.
Walkę o Ojczyznę okupili krwią, ale pamięć o nich nigdy nie zaginie. Co roku udowadniają to wszyscy, którzy pojawiają się na Górach Borowskich, by uczcić obrońców poległych tu w 1939 r.
Wspólnie oddadzą hołd ofiarom bombardowania Sulejowa. W poniedziałek, 4 września, odbędą się obchody 84. rocznicy tego tragicznego wydarzenia. W 1939 r. w wyniku niemieckich nalotów zginęło 700 osób, a miasto zostało zniszczone w ponad 80%.