Policjanci V Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, na co dzień pełniący służbę na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę toyoty, który poruszał się całą szerokością jezdni. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Piotrkowscy policjanci w ramach działań „Myśl Trzeźwo” przeprowadzili kontrole trzeźwości na terenie miasta i powiatu. Wynik jest bardzo zadowalający, ponieważ podczas wielu przeprowadzonych kontroli nie ujawnili kierujących w stanie nietrzeźwości, ani po użyciu alkoholu.
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kierowania w stanie nietrzeźwości przez kierującego skodą. Jak się okazało 25-latek kierował felicią mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za który grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę udaremnił naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, który był w czasie wolnym od służby.
Długotrwałe spożywanie alkoholu ma poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego, które niejednokrotnie prowadzą do trwałych szkód. Alkohol, choć często postrzegany jako element relaksu czy towarzyskiej zabawy, w nadmiarze staje się toksyczny dla organizmu, uszkadzając kluczowe narządy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Policjanci z piotrkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego hulajnogą elektryczną, który poruszał się po jezdni. Podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat, a dalszą podróż musiał kontynuować pieszo.
Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości usłyszał 55-letni kierowca, który w niedzielę doprowadził do zderzenia dwóch aut w Kodrębie. Śmierć poniosły w nim dwie osoby. Miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 16 lat więzienia.
Rząd rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w godzinach nocnych. Minister zdrowia Izabela Leszczyna idzie jeszcze dalej. Uważa, że w ogóle nie powinien być on dostępny na stacjach paliw. Temat ten poruszony został w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM.
Konfiskata samochodów za jazdę po alkoholu miała być skutecznym narzędziem do walki z pijanymi kierowcami. Okazuje się jednak, że Polacy mający skłonności do prowadzenia pojazdów na „podwójnym gazie” nie przestraszyli się nowych przepisów – po 4 miesiącach od ich wprowadzenia na policyjne parkingi trafiło prawie 3 tys. aut, a od początku roku do końca czerwca zatrzymano 43,7 tys. pijanych kierowców. Oznacza to, że w okresie od początku marca do końca czerwca niemal co 13 kierowca zatrzymany podczas jazdy pod wpływem stracił swój pojazd.
Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniąc na co dzień służbę spotykają się z wieloma różnymi sytuacjami. Mundurowi podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych, a jeden z nich osobiście podjechał do policjantów zapytać o drogę.
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zakłócał porządek w jednej z aptek na terenie miasta. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie przy ulicy Słowackiego.