Długotrwałe spożywanie alkoholu ma poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego, które niejednokrotnie prowadzą do trwałych szkód. Alkohol, choć często postrzegany jako element relaksu czy towarzyskiej zabawy, w nadmiarze staje się toksyczny dla organizmu, uszkadzając kluczowe narządy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Policjanci z piotrkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego hulajnogą elektryczną, który poruszał się po jezdni. Podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat, a dalszą podróż musiał kontynuować pieszo.
Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości usłyszał 55-letni kierowca, który w niedzielę doprowadził do zderzenia dwóch aut w Kodrębie. Śmierć poniosły w nim dwie osoby. Miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 16 lat więzienia.
Rząd rozważa wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych w godzinach nocnych. Minister zdrowia Izabela Leszczyna idzie jeszcze dalej. Uważa, że w ogóle nie powinien być on dostępny na stacjach paliw. Temat ten poruszony został w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM.
Konfiskata samochodów za jazdę po alkoholu miała być skutecznym narzędziem do walki z pijanymi kierowcami. Okazuje się jednak, że Polacy mający skłonności do prowadzenia pojazdów na „podwójnym gazie” nie przestraszyli się nowych przepisów – po 4 miesiącach od ich wprowadzenia na policyjne parkingi trafiło prawie 3 tys. aut, a od początku roku do końca czerwca zatrzymano 43,7 tys. pijanych kierowców. Oznacza to, że w okresie od początku marca do końca czerwca niemal co 13 kierowca zatrzymany podczas jazdy pod wpływem stracił swój pojazd.
Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniąc na co dzień służbę spotykają się z wieloma różnymi sytuacjami. Mundurowi podczas jednej interwencji zatrzymali dwóch nietrzeźwych, a jeden z nich osobiście podjechał do policjantów zapytać o drogę.
Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zakłócał porządek w jednej z aptek na terenie miasta. Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie przy ulicy Słowackiego.
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 31-latkowi, który kierując audi w stanie nietrzeźwości najechał na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. 58-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Wszywka alkoholowa stanowi efektywny sposób terapii alkoholizmu. Jest to procedura medyczna, w której implant zawierający disulfiram jest wszywany pod skórę pacjenta. Disulfiram jest lekiem, który powoduje nieprzyjemne reakcje fizyczne po spożyciu alkoholu, takie jak nudności, wymioty, ból głowy, a nawet utrata przytomności. Ta metoda działa jako silny środek odstraszający, który pomaga pacjentom unikać picia. Wszywka alkoholowa jest szczególnie efektywna w leczeniu osób, które mają trudności z utrzymaniem abstynencji, mimo wielokrotnych prób leczenia.
Przed sądem stanie 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, który pomimo wypitego alkoholu postanowił prowadzić auto, nie zważając na to, jakie poważne zagrożenie stanowi na drodze. Kierujący volkswagenem prowadził pojazd mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.