Advertisement

Łódzkie. Możliwe burze z gradem

Strefa FMŁódzkie Wtorek, 16 sierpnia 20220
IMGW ostrzega przed burzą z gwałtowną ulewą, a nawet gradem. Pierwszym stopniem zagrożenia objęte jest całe województwo łódzkie.
fot. pixabay.com / FelixMittermeier fot. pixabay.com / FelixMittermeier

Ostrzeżenie wydane przez IMGW obowiązuje dzisiaj do północy. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami może pojawić się grad.

 

Zdaniem synoptyków prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zjawiska atmosferycznego szacowane jest na 80%. Jak przypominają Łowcy Burz Łódzkie, burza to zjawisko lokalne i nie musi wystąpić nad każdą miejscowością. To, że istnieją sprzyjające warunki do rozwoju burz, nie gwarantuje ich wystąpienia.

 

Warto jednak na swoich posesjach zabezpieczyć przedmioty, które może porwać silny wiatr. Pamiętajcie również, aby nie parkować pod drzewami.


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat