Advertisement
artykuł zewnętrzny

Łódzkie na plus: Wędrujemy po regionie

Poniedziałek, 14 listopada 2022
Urząd Marszałkowski jest w ciągłym ruchu. Odwiedzamy kolejne miejsca i mieszkańców, dla których mamy ekstra propozycje.

 

„Łódzkie gotuje” to propozycja dla uczniów szkół gastronomicznych. Organizujemy warsztaty kulinarne z gotowania potraw tradycyjnych w nowoczesnym wydaniu. Cykl rozpoczęliśmy z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie. Tematem warsztatów były „Cztery pory roku w kuchni”, a zajęcia poprowadził renomowany kucharz Tomasz Tracz. Razem z uczestnikami przygotował pełne menu obiadowe na bazie produktów regionalnych z naszego województwa.

 

W całym województwie do końca listopada odbędzie się 10 spotkań tego typu w szkołach o profilu gastronomicznym: w Sędziejowicach, Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim, Wieluniu, Wojsławicach, Zgierzu i Łodzi.

 

Ogrody deszczowe dla wszystkich

Warsztaty z zakładania ogrodów deszczowych to z kolei część projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Organizowaliśmy je od lipca w całym województwie, a przed nami ostatnie takie spotkanie - 14 listopada w Łodzi. Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii w Łodzi przy ul. Narutowicza 122 (w godz. 10–14), na które zapraszamy mieszkańców regionu.

Był to cykl 20 spotkań na terenie województwa, w ramach których powstały ogrody deszczowe przy urzędach miast i gmin, bibliotekach oraz szkołach.

 

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

W teren wyruszyli też aktorzy Teatru im. Jaracza. Wiozą ze sobą na lokalne sceny wielką literaturę, szlachetną rozrywkę i zapewniają wirtuozerską grę.

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki to pilotażowy projekt Województwa Łódzkiego i Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, przygotowany dla ośrodków kultury w naszym regionie. Od listopada gości w miastach naszego województwa.

 

Nasz projekt to doskonała okazja, aby blisko domu obejrzeć te same wspaniałe sztuki i docenić aktorski kunszt artystów, którzy występują na co dzień na łódzkich scenach. Czekamy na Was na tych wyjazdowych przedstawieniach z miłym sercu poczuciem, że udało nam się jeszcze szerzej uchylić dla Państwa drzwi do kultury – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. Na początek spektakl „Róbmy swoje”, oparty na piosenkach i felietonach Wojciecha Młynarskiego mieli okazję zobaczyć mieszkańcy Bełchatowa. Kolejne będą sceny w Skierniewicach (2 grudnia) i Sieradza (14 stycznia).

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat