Advertisement

Zosia święta spędzi już w domu

Tydzień TrybunalskiŁódzkie Piątek, 24 grudnia 20214
W gronie kochającej rodziny Święta Bożego Narodzenia spędzi Zosia Bigos, o której zdrowie walczyło wiele tysięcy ludzi. Dziewczynka, u której tuż po urodzeniu wykryto SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni przyjęła lek wart niemal 9,5 mln zł w klinice w Lublinie. Po kilku tygodniach obserwacji lekarze uznali, że bez przeszkód może wrócić do domu. Jej rodzice podkreślają, że to dla nich najwspanialszy gwiazdkowy prezent.
fot.: materiały prywatne fot.: materiały prywatne

Obecny stan Zosi jest stabilny, choć niedługo po podaniu najdroższego leku świata, przydarzyły się trudne chwile. - Obecnie nasza córeczka czuje się już lepiej. Dużo się uśmiecha, ale na konkretne efekty leczenia będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Jeszcze w Lublinie mieliśmy kryzysowe momenty, bo Zosia już podczas pobytu w szpitalu złapała dwie infekcje. Myśleliśmy, że te objawy pojawiły się w związku z podjęciem terapii, ale ostatecznie okazało się inaczej. Nie ukrywam, że było ciężko, bo przez te infekcje nasz pobyt w klinice przedłużył się o dwa tygodnie. Teraz jednak wszystko jest już w miarę okej – mówi pan Marcin Bigos, tata Zosi.

 


Wielką radością dla całego „Teamu Zosi” jest fakt, że święta dziewczynka spędzi już w domu. Na razie ma odpocząć od ćwiczeń, ale za to cieszyć się wspólnym czasem z rodziną. - Codzienność Zosi to teraz przede wszystkim zabawa. Nie wróciliśmy jeszcze do pełnej rehabilitacji, bo córeczka jest wciąż osłabiona. Teraz zbiera siły po wspomnianych chorobach i terapii genowej. Kiedy jednak wróci do pełnej wydolności, będziemy mogli pracować nad jej sprawnością na fizjoterapii – dodaje pan Marcin.

 


Co istotne, po powrocie do domu Zosia miała ważne obowiązki. - Na pewno Zosia będzie nami dyrygować, jeśli chodzi o przystrajanie domu na święta (śmiech). To nasze pierwsze Boże Narodzenie w domu i mamy nadzieję, że przebiegnie ono w spokoju. Wtedy wreszcie będziemy mogli się nieco zrelaksować we troje – mówi tata naszej bohaterki.

 


Rodzina państwa Bigosów nie zapomina o wszystkich, którzy pomogli Zosi, wytrwale zbierając pieniądze na walkę z SMA oraz wspierali ją na wszelkie inne możliwe sposoby. - Na pewno czujemy ogromną wdzięczność. Jesteśmy też nieco zaskoczeni, że w te święta jest już po wszystkim. Nie spodziewaliśmy, że tak szybko uda się zakończyć zbiórkę, nie mówiąc już o przeprowadzeniu terapii jeszcze przed wigilią. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, można powiedzieć, że zalała nas magia dobra – cieszy się pan Marcin.

 


Spróbowaliśmy uzyskać przeciek dotyczący tego, czy rodzice Zosi wiedzą już jakie prezenty dziewczynka otrzyma od Świętego Mikołaja. - Tego Mikołaj jeszcze nam nie zdradził (śmiech). Docierają już do nas jednak sygnały, że na pewno nas odwiedzi. Jeśli natomiast chodzi o mnie i moją żonę, my dostaliśmy już najlepszy prezent z możliwych. Lepszego nie mogliśmy się spodziewać, a teraz już tylko czekamy na jego efekty – podsumowuje pan Marcin.

 


Cała rodzina państwa Bigosów za pośrednictwem Tygodnia Trybunalskiego dziękuje wszystkim ludziom dobrego serca, którzy byli z nią w czasie walki o zdrowie córeczki. Zosia, pani Dominika i pan Marcin składają też najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)27.12.2021 11:11

Zosiu kochanie zdróweczka życzę rośnij zdrowo

10


Kwicoł ~Kwicoł (Gość)25.12.2021 10:11

Lek kosztował 9,5 mln. A jest wart około 5 groszy.

20


Ave ~Ave (Gość)25.12.2021 08:07

Niech Zosieńka rośnie zdrowo a rodzicom krótko-trzymajcie się dzielnie,będzie dobrze!!!

30


Ndidbd ~Ndidbd (Gość)24.12.2021 20:47

Świetna wiadomość. Zdrówka dla całej rodziny. Radość niesamowita dla rodziców. Święta razem. Aż się serce raduje.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat