TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Znów zamykają ul. Wierzejską w Piotrkowie

K.Rudzki
K.Rudzki wt., 19 kwietnia 2022 10:31
W czwartek znów zamknięta zostanie ul. Wierzejska w Piotrkowie. Droga ma być nieprzejezdna na odcinku od drogi do kąpieliska "Słoneczko" do wiaduktu drogowego nad ul. Miast Partnerskich.

Ul. Wierzejska ma zostać zamknięta w godzinach porannych, a utrudnienia mają związek z postępem prac drogowych przy budowie nowych dróg w rejonie jeziora Bugaj. 

Na nowo wybudowanym rondzie na ul. Wierzejskiej wylana zostanie ostatnia ścieralna warstwa asfaltu. Nawierzchnia położona będzie „bezszwowo”, dzięki czemu droga będzie wygodniejsza dla kierowców oraz trwalsza w użytkowaniu – informują pracownicy firmy PEUK, która  wykonuje inwestycję. 

 

Jeżeli tylko pogoda pozwoli, to prace przy ułożeniu nowej nawierzchni powinny potrwa do końca tego tygodnia. 

 

Inwestycja przy jeziorze Bugaj to jedna z największych tegorocznych inwestycji. Prace obejmują do etapy. 

Pierwszy dotyczy przebudowy ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda za wiaduktem - jadąc w stronę Koła. Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

 

Komentarze 13

reklama

Dla Ciebie

6°C

Pogoda

Kontakt

Radio