Advertisement

Złoto i srebro dla AKS-u

ePiotrkow Wtorek, 15 lutego 20226
Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego rozpoczęli nowy sezon startów od Pucharu Polski seniorów w stylu klasycznym. Na macie w Radomiu złoto wywalczył Mateusz Bernatek, a srebro – Michał Twardowski.

Ładuję galerię...

Mateusz Bernatek pokazał, że solidnie przepracował początek roku i w Radomiu potwierdził bardzo dobrą formę. W kategorii do 72 kg pewnie wygrał wszystkie cztery swoje walki, nie tracąc w nich ani jednego punktu technicznego. Teraz przed aktualnym wicemistrzem Europy start w silnie obsadzonym turnieju w Stambule, który odbędzie się 24 i 25 lutego. W kategorii 60 kg z bardzo dobrej strony pokazał się z kolei Michał Twardowski, którego po trzech wygranych pojedynkach, w finale powstrzymał Grzegorz Kunkel, piąty zawodnik zeszłorocznych mistrzostw Europy seniorów.

Jesteśmy zadowoleni z występu, tym bardziej, że ze względu na choroby, do Radomia udaliśmy się w okrojonym składzie. Mateusz Bernatek potwierdził swoją dominację oraz pokazał, że jest pewnym punktem reprezentacji Polski. Michał Twardowski rozkręcał się z walki na walkę, a w finale walczył bardzo ambitnie z doświadczonym rywalem. Kilku innych naszych chłopaków było blisko podium, co także trzeba zaliczyć na plus. Zawody w Radomiu pokazały, że dobrze przepracowaliśmy pierwszy okres – mówi Karol Sala, trener zapaśników Atletycznego Klubu Sportowego.


Bardzo blisko medali było aż trzech piotrkowskich zapaśników – na piątym miejscu rywalizację zakończyli Filip Loch (kat. 77 kg), Damian Cierlik (kat. 82 kg) oraz Igor Gmitrasiuk (kat. 87 kg). Dzięki medalom oraz wysokim pozycjom punktowanym, Atletyczny Klub Sportowy zajął w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski seniorów w Radomiu czwarte miejsce.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ks ~ks (Gość)16.02.2022 23:18

niszowy sport to np. jazda na strusiu

00


kalafior ~kalafior (Gość)16.02.2022 23:16

Oj mózgi , mózgi szkoda mi was

02


Wielki Stach ~Wielki Stach (Gość)15.02.2022 13:52

A miliony na piłeckę od ręki.

63


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat