Ziemniak bohaterem powiatowego święta

Tomaszów Środa, 06 października 20210
XV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie było okazją do szampańskiej zabawy przy góralskiej muzyce kapeli Ciupaga, uczczenia jubileuszu dziecięcego zespołu Cekinki czy sprawdzenia swoich sił w... rzucie gumofilcem. Była jednak również jednak akcja charytatywna. Zbierano pieniądze na rzecz dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.
Fot.: E. Karwat Fot.: E. Karwat

Impreza była połączona z jubileuszem Gminnego Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Cekinki”. W tym roku grupa obchodziła 10-a lecie swojej działalności. Młodzi artyści wystąpili przed publicznością, która licznie przybyła na uroczystość, a następnie odebrały mnóstwo życzeń, upominków, kwiatów i podziękowań. Wójt gminy Inowłódz Bogdan Kącki, życzył zespołowi kolejnych wielu lat działalności, występów i sukcesów. 

 

Oprócz muzycznych występów lokalnych zespołów ludowych, takich jak „Królowianie” i „Brzystowianie”, zorganizowano też konkurs na Reklamę Ziemniaka. Wzięło w nim udział osiem reprezentacji KGW. Ostatecznie I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Maksymilianów z gminy Rokiciny. Z kolei w konkursie na Króla Ziemniaka zgłoszono 9 ziemniaczanych okazów, a I miejsce zajął Piotr Bojdo z Bobrowca w gm. Rzeczyca, z ziemniakiem o wadze 1358 gramów.

 

Wręczone zostały także puchary dla zwycięzców powiatowego konkursu w rzucie gumofilcem, który przeprowadzony został w pięciu kategoriach:

VIP - I miejsce zajął Arkadiusz Gajewski radny Sejmiku województwa Łódzkiego z rzutem na odległość 17,6 metra

Mężczyźni - I miejsce zajął Krystian Wójciak z rzutem na odległość 24,6 metra

Kobiety - I miejsce zajęła Grażyna Wójciak z rzutem na odległość 17,5 metra

Dziewczynki - I miejsce zajęła Maja Jeske z rzutem na odległość 10,00 metrów

Cłopcy - I miejsce zajął Kacper Konewka, z rzutem na odległość 15,6 metra.

 

To jednak nie koniec zmagań. Do rywalizacji w najpiękniejszym odtańczeniu Brzustowskiego Oberka stanęły trzy pary, a najlepsi okazali się Marianna i Marian Mąkola.

 

W czasie imprezy na dzieci czekały animacje i gry sprawnościowe. Smacznym elementem świętowania były degustacje potraw ziemniaczanych oraz ognisko z pieczonymi ziemniakami. Przeprowadzone zostały również loteria oraz sprzedaż ciasta na rzecz chorej na SMS Zosi Bigos.

 

Na zakończenie XV Powiatowego Święta Ziemniaka na scenie wystąpiła Kapela Góralska Ciupaga. Zabawę biesiadną poprowadził również DJ Paweł Jaworski.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat