Advertisement

Wyjątkowy jubileusz szkoły w Boryszowie

Strefa FMRegion Piątek, 03 czerwca 202237850
Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie (gm. Grabica) obchodzi jubileusz 150-lecia istnienia. Z tej okazji w piątek (3 czerwca) odbyła się wyjątkowa uroczystość.

Ładuję galerię...

Pierwsze wzmianki dotyczące szkoły w Boryszowie datują się na 1872 rok. Potwierdzają to zachowane dokumenty.

Wtedy była to szkoła jednoklasowa. Następnie rozrastała się i były w niej cztery, a następnie osiem klas. Przez 11 lat była także gminną szkołą zbiorczą, do której uczęszczało bardzo dużo dzieci. Obecnie mamy 206 uczniów. Jesteśmy najstarszą szkołą na terenie gminy Grabica - mówi Małgorzata Florczak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Boryszowie.

Wójt Krzysztof Kuliński podkreślał, że uroczystość 150-lecia szkoły w Boryszowie ma dla niego podwójne znacznie, ponieważ uczestniczy w niej jako absolwent tej placówki oraz gospodarz gminy.

Szkoła to bardzo ważne miejsce dla lokalnej społeczności w każdej miejscowości. Trudno się dziwić, że przyszło tutaj tyle osób, ponieważ traktują swoją szkołę jako miejsce wyjątkowe, bo z pewnością spędzili tu wiele pięknych chwil swojego życia - mówił Krzysztof Kuliiński, wójt gminy Grabica.

Piątkowa uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele pw. Świętego Wojciecha w Krzepczowie, w które uczestniczył abp Grzegorz Ryś. Następnie na terenie szkoły odbyły się główne obchody 150-lecia boryszowskiej podstawówki. Nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu uczniów tej placówki, a uroczystość zwieńczył poczęstunek w OSP Grabica.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat