Advertisement

Wsparcie dla strażaków z OSP

ePiotrkow Czwartek, 23 czerwca 202225691
Kolejne dotacje na sprzęt i wyposażenie trafią do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z naszego regionu. Pieniądze będą pochodzić z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ładuję galerię...

Umowy dofinansowania dla 22 jednostek OSP podpisano w czwartek w Komendzie PSP w Piotrkowie. Dofinansowania otrzymały jednostki z powiatów: piotrkowskiego, bełchatowskiego, radomczańskiego, pajęczańskiego, łaskiego, pabianickiego i tomaszowskiego. 

To są dotacje na zakup sprzętu w ramach programu wspomagającego służby ratownicze z terenu województwa. Widzimy doskonale, że pożarów mamy mniej, ale przybywa innych zdarzeń. Są wichury, ulewy, wypadki na drogach i autostradach. Realizując taki program, chcemy wesprzeć ich służbę, aby ta praca była nie tylko bezpieczniejsza, ale i efektywniejsza - mówił Wojciech Miedzianowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który zaznaczył także, że to dopiero pierwszy etat przyznania dotacji, a w planach jest już przekazanie kolejnych funduszy. 

Zadowolenia ze wsparcia, jakie otrzymają strażacy, nie krył Paweł Dela, komendant PSP w Piotrkowie. 

Bardzo się cieszę, że otrzymaliście te pieniądze na sprzęt. Zawsze powtarzam, że ochotnicze straże pożarne to nasz starszy brat. Od lat wiele się od was uczymy i mamy jeszcze wiele do nauczenia. Dobrze, że są takie dofinansowania i fundusze. Nie jest tak istotne, czy są to mniejsze bądź większe pieniądze. Ważne, że to wsparcie jest - mówił Paweł Dela. 

Taką pomoc doceniają także druhowie, dla których to szansa na unowocześnienie swojego sprzętu. 

Dzięki tym pieniądzom zakupimy sprzęt potrzebny do akcji ratowniczo-gaśniczych. Planujemy nabyć m.in. ubrania i buty specjalistyczne oraz aparat tlenowy. Jest to ważne wsparcie, ponieważ budżety gmin nie są wystarczające dla wszystkich jednostek OSP. Głównie wspiera się jednostki wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Takie mniejsze jednostki, jak nasza muszą sobie jakoś radzić. Takie dofinansowania są więc bardzo potrzebne - podkreślił Dawid Just, skarbnik OSP w Majkowie Średnim. 

Z powiatu piotrkowskiego wsparcie otrzymały cztery jednostki: OSP w Grabinej Woli oraz OSP w Bieżywodach w gminie Czarnocin, OSP w Majkowie Średnim w gminie Grabica i OSP Bujny w gminie Wola Krzysztoporska. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

andra ~andra (Gość)23.06.2022 21:49

Same przystojniaki, ho ho :D

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat