Advertisement

Wodne patrole gotowe do działania

PolicjaRegion Czwartek, 05 maja 202212953
Z początkiem maja funkcjonariusze rozpoczynają służby na terenach wodnych. W tym roku policja wodna będzie funkcjonowała w powiecie tomaszowskim, piotrkowskim i poddębickim. Policjanci będą wspierani przez kolegów z sąsiednich komend.
fot.: KWP Łódź fot.: KWP Łódź

Przed rozpoczęciem sezonu policjanci musieli przejść obowiązkowe szkolenie, zakończone weryfikacją umiejętności. Pierwsze służby odbyły się już na Zalewie Sulejowskim.

Policjanci będą przede wszystkim zwracać uwagę na trzeźwość sterników, wyposażenie w środki ratunkowe, bezpieczne zachowania. Oprócz samych zbiorników wodnych funkcjonariusze zwracają uwagę na tereny bezpośrednio przyległe do nich. Już na początku sezonu musieli interweniować wobec nieodpowiedzialnych osób, palących ognisko w lesie w miejscu, gdzie było to zabronione. W ramach codziennych służb policjanci współpracują z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym - wyjaśniają przedstawiciele KWP w Łodzi.

 

Policjanci ostrzegają!

Brawura, alkohol, niestrzeżone kąpieliska – to często droga do tragedii. Zawsze warto czuć respekt przed żywiołem, jakim jest woda.  Czy jest to kąpiel w rzece, jeziorze, morzu czy oceanie niezbędne jest trzeźwe myślenie, poczucie odpowiedzialności i zdrowy rozsądek! Woda najczęściej nie wybacza błędów!

Przede wszystkim wybierajmy kąpieliska strzeżone, na których znajdują się profesjonalni ratownicy wodni. To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców możemy mieć przeczucie, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy. Nie przeceniajmy swoich możliwości, warto mierzyć siły na zamiary. Asekurujmy się obecnością innych osób czy bojką. Jeśli chcemy spróbować pływania długodystansowego, to lepszym miejscem będzie basen, niż środek jeziora. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu, który powoduje zaburzenia zmysłów, orientacji czy równowagi. Zwracajmy uwagę na osoby które są obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziemy w stanie mu pomóc to starajmy się to zrobić, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziemy się czuć na siłach to poinformujmy o tym inne osoby a przede wszystkim służby ratunkowe.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)05.05.2022 20:41

Po co tam oni wczasy na koszt podatnika to chyba za wiele...

31


Wolny człowiek ~Wolny człowiek (Gość)05.05.2022 10:48

Czy się utopię to moja prywatna sprawa. Proszę mnie nie ratować i dać mi w spokoju pić piwko nad zalewem bo po pracy mi się poprostu należy

44


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat