Advertisement

W Piotrkowie może braknąć wody?

Środa, 20 lipca 202215
Coraz więcej bezdeszczowych i gorących dni w ciągu roku sprawia, że w wielu miejcach kraju występuje realne zagrożenie suszą. Niektóre samorządy oszczędzają wodę i apelują do mieszkańców, by używali jej wyłącznie przy niezbędnych czynnościach. Na przykład w Sulejowie w minionych latach wprowadzano zakaz podlewania ogródków i trawników. A jak pod tym względem wygląda Piotrków Trybunalski i czy może nam braknąć wody?
fot.: freepik.com fot.: freepik.com

Takiej sytuacji nie przewiduje Michał Rżanek, prezes zarządu Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.

Aktualnie nie ma obawy przed tym, by w Piotrkowie zabrakło wody. My bardziej martwimy się tym, by nie brakło prądu. Niedawno mieliśmy sytuację, że nie było go u nas przez prawie 2 godziny. Musieliśmy wtedy pracować na agregatach, a takie sytuacje mogą w pewien sposób zakłócać dostawy. Natomiast nasze ujęcia wody, czyli Szczekanica oraz Żwirki są zaopatrzone i wody nie braknie. Upały dla niemal wszystkich są pewną uciążliwością, ale nie dla wodociągów. W tych okresach sprzedajemy więcej wody, a zatem i więcej zarabiamy - mówi.

Obaw zatem nie ma, ale są obserwacje. Z nich wynika, że wody w Piotrkowie jest nieznacznie mniej. Każdy z nas ma wpływ na to, by zmienić ten stan rzeczy.

Widzimy minimalne obniżenie lustra wody w studniach. Przyczyny mogą być różne, a nie w każdej z nich poziom zmniejszył się w tym samym stopniu. Oczywiście wodę trzeba oszczędzać, ponieważ należymy do krajów, gdzie jej deficyt jest duży. Ona jest dobrem, którego nie doceniamy, odkręcamy kran, woda leci i myślimy, że nie może być inaczej. To błędne myślenie - dodaje prezes Rżanek.

Specjaliści podkreślają, że idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie systemu, który zatrzyma "uciekającą" nam obecnie wodę. Mowa o deszczówce, z której śmiało można byłoby zrobić użytek. Rozwiązaniem jest tu np. tworzenie zbiorników, czy sztucznych stawów, w których woda opadowa się gromadzi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.07.2022 10:19

Miasto zostało zawierzone w opiekę siłą wyższym, więc nie ma obaw !

10


EOP ~EOP (Gość)21.07.2022 11:06

A niech braknie.

16


Rdzenny EP ~Rdzenny EP (Gość)21.07.2022 09:48

Podstawowa kwestia, to źle skonstruowany przelicznik opłat. Miasto i Wodociągi powinno ZACHĘCAĆ mieszkańców do oszczędzania wody, a nie jeszcze straszyć, że im mniej się jej zużywa, tym będzie ona droższa. Zamiast kłaść miliony w Skarbonko-tekę czy w parkingi przy Słoneczku, miasto mogłoby dofinansowywać budowy systemu magazynowania deszczówki w domach/na osiedlach + dofinansowanie do instalacji używania wody "przemysłowej" np. do spłukiwania toalet, podlewania itp.
Będzie płacz, jak któregoś roku zacznie brakować wody w Piotrkowie.

42


Nie pozdrawiam ~Nie pozdrawiam (Gość)21.07.2022 04:17

To są farmazony w przyrodzie nic nie ginie no chyba , że ktoś produkuje wodór i tlen...

16


Kapitan Piotrków Kapitan Piotrkówranga20.07.2022 23:28

Patrzę, oczom nie wierzę. Nie dość, że prohibicja to jeszcze teraz to!
…przeczytałem jeszcze raz…na spokojnie...kamień z serca... bo tu o wodę chodzi...

31


X Men ~X Men (Gość)20.07.2022 17:46

wody brak a kurtyny wodne leją ciecz hektolitrami... komu to potrzebne?

79


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)20.07.2022 19:51

Spokojnie mamy Słoneczko

66


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)20.07.2022 20:10

Zabetonujta więcej na około dworca wtedy zatrzymacie wodę ! Heh

64


pl ~pl (Gość)20.07.2022 19:23

Na Łódzkiej nigdy nie zabraknie.

43


arek ~arek (Gość)20.07.2022 15:03

Pomysł z deszczówką dobry , bo przy obecnych cenach wody ,chyba będziemy zmuszeni ją pić. Także drodzy piotrkowianie do deszczówki dojdzie zbieranie chrustu i szyszek na opał , mirabelek i szczawiu aby zaspokoić głód.

152


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat