Advertisement

Uważajmy! Łowcy Burz ostrzegają!

ePiotrkow Poniedziałek, 20 czerwca 20222
W całym województwie łódzkim obowiązuje dziś drugi stopień zagrożenia burzowego. - Czeka nas prawdopodobnie najsilniejszy incydent burzowy w trakcie obecnego sezonu - ostrzegają Łowcy Burz.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje do późnych godzin wieczornych, ale pierwsze burze już pojawiają się na terenie województwa. 

Najgroźniejsza sytuacja pojawi się w godzinach popołudniowych, gdzie od Dolnego Śląska zaczną się tworzyć burze, które szybko będą organizować się w superkomórki oraz układy burzowe. Według obecnych wyliczeń nad naszym województwem pojawi się kilka superkomórek oraz możliwy układ burzowy. Drugi stopień ostrzeżenia zostaje wydany ze względu na porywy wiatru przekraczające lokalnie 100km/h, opady deszczu do 35mm oraz opady dużego gradu 3-6cm - informują w swoim ostrzeżeniu Łowcy Burz. 

Podczas przechodzenia superkomórek istnieje marginalna szansa na pojawienia się trąby powietrznej.

 

W związku z zagrożeniem pogodowym apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przypominamy, że w trakcie burz i silnych wiatrów należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni oraz nie należy parkować samochodów pod drzewami. Dodatkowo należy pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się przed domami oraz na balkonach i tarasach, które mogą być porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia.

 

 

Tak sytuacja ma wyglądać około godziny 16:00:

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.06.2022 13:49

Znów będzie Wenecja na ryneczku

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat