Reklama

Uwaga, jest bardzo ślisko!

ePiotrkowRegion Czwartek, 20 stycznia 2022350710
Dodatnia temperatura do południa i lekki mróz po południu sprawią, że drogi w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim będą wyjątkowo śliskie. Wzmożoną ostrożność trzeba jednak zachować już teraz.

Ładuję galerię...

Śnieżyca, która przeszła przez nasz region sprawia, że na drogach leżą warstwy śniegu i błota pośniegowego. Nawierzchnia pod nimi jest więc wielką niewiadomą, a przyczepność opon do jezdni zdecydowanie odbiega od optymalnej. 

 

Już teraz temperatura waha się w okolicach zera stopni Celsjusza, a gdzieniegdzie jest nawet chłodniej. Po południu już wszędzie termometry będą wskazywać około -3ºC. Mokre dotąd jezdnie pokryją się więc lodem i będzie bardzo ślisko. 

 

Również stan wielu chodników w Piotrkowie Trybunalskim pozostawia wiele do życzenia. Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni być dzisiaj szczególnie ostrożni!

 

Na piotrkowskich ulicach pojawiły się już pługopiaskarki, a pracownicy odpowiedzialni za odpowiednie zimowe utrzymanie dróg, udrażniają najważniejsze jezdnie w mieście. Następnie przeniosą się na rzadziej uczęszczane drogi.

 

Jeśli chcielibyście zgłosić konieczność odśnieżenia drogi w Piotrkowie Trybunalskim, możecie skontaktować się z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta"

Dyżurny "Akcji Zima":
Tel. +48 607 111 265 – dyżur całodobowy
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Tel. 44 733 92 55 – od 7.00 do 15.00.

 

Zdjęcia pochodzą z ulic Jagiellońskiej i Krakowskie Przedmieście w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

1

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pytanie ~Pytanie (Gość)20.01.2022 14:29

ZDiUM to funkcjonuje w tym mieście?

100


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.01.2022 21:47

Tak naprawdę to lepiej jechać po zmroznym czy ubitym śniegu niż po odsniezonym i posypanym solą mokrym asfalcie, który w ciągu kilku godzin zamarza i tworzy się lodowisko.
Na śniegu zimowki maja przynajmniej przyczepność.
Oczywiście w komentowanie włączyli się malkontenci. Trochę śniegu i już narzekanie. Choćby w mieście było 100 plugow, to przy wietrze i sypiacym śniegu nie dałoby się utrzymać czarnych dróg. Lepiej popatrzcie co robicie na chodnikach. Wyrzucanie śniegu na drogi... szczyt idiotyzmu. Inni nie skalają się łopatą, tylko wysypuja kilka kg soli licząc, że niebawem stopnieje. Miasto... hehehe.

31


UweRab ~UweRab (Gość)20.01.2022 13:32

A ja żym dzisiej łańcuch popsikoł wude40 i poszłym jak dzik w zaguny swoim śnieżnym rowerym

13


JA ~JA (Gość)20.01.2022 14:15

A gdzie służby odpowiedzialne za stan dróg?

81


Olo ~Olo (Gość)20.01.2022 17:05

Ludzie myślą że służby drogowe w jednej chwili odśnieżają całą Pl, ehhhh jakie myślenie,takie umiejętności za kółkiem,lepiej nie wychodźcie z domu do wiosny

24


Oszczędności ~Oszczędności (Gość)20.01.2022 11:04

No taa jedzie ale po co pług opuścić...

40


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat