"Trasa dotrzymanego słowa" w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 30 maja 2023100
Prawo i Sprawiedliwość ze swoją akcją "Trasa dotrzymanego słowa" dotarło także do Piotrkowa.

Ładuję galerię...

W poniedziałek w auli piotrkowskiej filii UJK zjawili się wicepremier Jacek Sasin, ministrowie Robert Telus i Andrzej Adamczyk oraz parlamentarzyści: m.in. Antonii Macierewicz, Anna Milczanowska i Grzegorz Lorek.

 

Celem akcji było podsumowanie zmian jakie za rządów Prawa i Sprawiedliwości zaszły w Piotrkowie oraz powiatach piotrkowskim, bełchatowskim i radomszczańskim.

 

Podczas spotkania poruszano między innymi temat wspierania budowy dróg lokalnych.

Do województwa łódzkiego trafiło prawie 6 miliardów złotych. 4,5 miliarda w ramach Polskiego Ładu i prawie miliard złotych na drogi lokalne. W tym czasie zbudowano i odbudowano 1150 kilometrów lokalnych dróg, aby dać mieszkańcom mniejszych miejscowości możliwość bezpiecznego poruszania się. Nie tylko autostrady, nie tylko drogi szybkiego ruchu, ale także te lokalne drogi są ważne dla społeczności - mówił wicepremier Jacek Sasin.

Padły także zapowiedzi dotyczące budowy S12 między Piotrkowem a Sulejowem. 

Droga ekspresowa S12 na całym swoim przebiegu jest niezwykle potrzebna. Jest potrzebna na ziemi łódzkiej i piotrkowskiej, na Mazowszu czy województwie lubelskim. na pewno odcinek między Piotrkowem a Sulejowem będzie budowany. Mamy nadzieję do końca przyszłego roku uzyskać decyzję środowiskową. Nie możemy pominąć tego procesu i spełnić wszystkie wymagania środowiskowe, często bardzo trudne. W 2025 roku mielibyśmy czas na ogłoszenie przetargu. Przełom 2025 i 2026 roku to podpisanie umowy na projekt i budowę. Potem trzy lata na realizację. Myślę, że do końca tej dekady droga na odcinku Sulejów-Piotrków będzie już gotowa - mówił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. 

Jak zaznaczył Andrzej Adamczyk w ministerstwie trwają także prace dotyczące wprowadzenia bezpłatnych przejazdów autostradami dl samochodów osobowych. Państwowe autostrady mają być bezpłatne już od lipca. Z prywatnymi podmiotami prowadzone są rozmowy. 

Głęboko wierze w konsens i porozumienie w ramach negocjacji. Dzięki temu w przyszłym roku moglibyśmy zmienić ustawę o autostradach płatnych, dostosowując do nowych warunków. W tej chwili trwają przygotowania do rozmów. Przygotowujemy strategię negocjacyjną i analizy, które pozwolą skutecznie do rozmów podjeść - przekonywał minister Adamczyk. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

28


Komentarze (100)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_marta ~goœć_marta (Gość)31.05.2023 04:07

PiS=PO=PSL=Lewica=Hołownia !!! To jedna banda żyjąca wygodnie od 30 lat na nasz koszt i rozdająca nasze pieniądze.

1817


ten tego ~ten tego (Gość)31.05.2023 22:15

Piniędzy nie ma i nie będzie. Bo w Zakopanem nie są zakopane. Czy tego chcecie krytykujący PiS? Kto jest uczciwy nie musi się bać.

86


Geppetto ~Geppetto (Gość)31.05.2023 19:49

Jak widzę Sasina, to odchodzi mi ochota na spożycie obiadu.

104


Pingwin ~Pingwin (Gość)31.05.2023 17:32

Co tam robi wójt gminy Aleksandrów?

33


ciekawe ~ciekawe (Gość)31.05.2023 08:13

mam jedno pytanie ,chyba zasadne , 1 tona WĘGLA w amsterdamie kosztuje 92 USD czyli 391 zł ,1TONA =391 zł to dlaczego my musimy płacić 1800-2100 zł ? czy ktoś mi to potrafi wytłumaczyć , np w analogi do zboża ?

232


Yanik ~Yanik (Gość)30.05.2023 17:40

Kolejne kłamstwa na które nabierają się Piotrkowianie...droga S12 nigdy nie powstanie. To samo było w 2015, to samo w 2019. Przed kazdymi wyborami odgrzewają temat S12 i ludzie nabierają się na to.

517


robercik ~robercik (Gość)01.06.2023 04:09

Żarty sobie robią, zniszczyli Polskę i mówią: co mi zrobisz, że nie mamy pańskiego płaszcza.

74


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)30.05.2023 23:27

Parafrazując krótką wymianę zdań z pewnej kultowej polskiej komedii, powyższe wydarzenie skomentuję tak:
- Trzeba przyznać, panie kolego, że ogłupianie plebsu idzie z gazem!
- Tak, dobrze idzie ogłupianie plebsu, dobrze idzie...
P.S. Kto wie, co to za komedia, w nagrodę dostanie S12, natychmiast! ;)

117


dokonania ~dokonania (Gość)31.05.2023 08:00

Zadłużono nas w osiem lat na około 600 mld zł + poukrywane ogromne długi pozabudżetowe. Zadłużają nas zakupami zbrojeniowymi na następne lata. Wytransferowano ogromny majątek publiczny na wschód nie pytając społeczeństwa. Tworzą prawo gdzie Polak staje się obywatelem drugiej kategorii. Oddano złoża polskiej miedzi firmie z Kanady, zlikwidowano kopalnie węgla, likwidacja stoczni w Świnoujściu, zlikwidowany Ursus, oddano sporne wody Duńczykom przy wyspie Bornholm, kupują drogi gaz, drogą ropę, drogi węgiel choć na węglu leżymy, wykończono za ich rządów dziesiątki tysięcy małych sklepów co widać na ulicach polskich miast w postaci pustych lokali do wynajęcia, okradają pracujących wysoką inflacją, podniesiono nam ceny energii elektrycznej, a przecież nasz węgiel pod ziemią chyba nie zdrożał ? Budowlanka stanęła, wywożone są lasy, kredytobiorcom podniesiono raty kredytów. Rolnicy wykańczani importem ze wschodu. Życie na kredyt skończy się dramatem po wyborach. To będzie płacz i zgrzytanie zębów i ucieczka młodych za godnie wynagradzaną pracą na zachód. W mąceniu prostym ludziom w głowach, a szczególnie ogromnej grupie emerytów nie znającym się na ekonomii czy prowadzeniu firm są mistrzami.

278


póki mozna ~póki mozna (Gość)31.05.2023 17:54

Pis w Piotrkowie? Chowajcie portfele.

94


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat