Terlecki zamiast Macierewicza? Marszałek senior odpowiada

Piątek, 09 grudnia 202226
Czarne polityczne chmury zbierają się ostatnio nad Antonim Macierewiczem, posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu 10. w Piotrkowie Trybunalskim. Według doniesień dziennikarza Wirtualnej Polski Michała Wróblewskiego pierwsze miejsce na przyszłorocznych listach wyborczych może mu odebrać szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. To dlatego, że w rodzimym Krakowie, szanse wicemarszałka na dostanie się do Sejmu, wydają się niewielkie.
archiwum ePiotrkow.pl / fot.: K. Rudzki archiwum ePiotrkow.pl / fot.: K. Rudzki

WP informuje, że Terlecki szuka miejsca do kandydowania po całej Polsce, a jego uwaga skupia się zwłaszcza na Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, przy czym w stolicy naszego województwa o sukces ma być znacznie trudniej. Szef klubu PiS jest zresztą od pół roku "opiekunem" struktur partii w Łódzkiem.

Dodatkowo w ostatnich wyborach parlamentarnych wynik szefa komisji smoleńskiej był słabszy, niż poprzednie. Co prawda z nieco ponad 9 punktami procentowymi osiągnął najwyższą ze wszystkich kandydatów pozycję, ale niewiele mniejsze poparcie - mimo słabszych miejsc na listach - uzyskali chociażby Robert Telus czy Grzegorz Wojciechowski. Z kolei w poszczególnych miastach i powiatach zdarzało się, że niektóry koledzy partyjni "bili go na głowę". Przykładowo w samym Piotrkowie Macierewicz uzyskał ponad 9,5% poparcia, a Grzegorz Lorek już ponad 20%.

Te doniesienia i fakty mogą być wytłumaczeniem częstszych wizyt Terleckiego w naszym regionie. Tylko w sierpniu polityk był gościem jubileuszowej edycji Rol-Szansy w Piotrkowie Trybunalskim oraz dożynek powiatowych w Łękach Szlacheckich.

 

 

 

O gotowość ubiegania się o mandat poselski oraz o to, jak te informacje odbiera aktualny lider PiS w okręgu 10, zapytaliśmy samego zainteresowanego.

To, czy będę kandydował zależy oczywiście od decyzji Prawa i Sprawiedliwości, ale ja jestem do dyspozycji. Ryszard Terlecki "jedynką" w okręgu piotrkowskim? To bardzo interesująca informacja, będzie zapewne zmartwiony, że nie będzie go w Krakowie. Myślę, że to po prostu jakiś absurd - mówi Antoni Macierewicz.

 

Zdaniem dziennikarza powodem odsuwania Macierewicza na "boczny tor" mają być także jego ostatnie, niezbyt wygodne dla PiS-u  posunięcia. Tu na pierwszy plan wysuwa się niedawne przyczynienie się do zerwania kworum w sprawie uznania Rosji za państwo wspierające terroryzm. Macierewicz miał dodać do uzgodnionej wcześniej przez poszczególne kluby treści ustawy swoją poprawkę (dotyczącą wpływu Rosji na katastrofę smoleńską), przez co opozycja nie przystąpiła do głosowania.

 

Dotarły do nas również informacje, że po tym, jak marszałek senior odznaczony został Orderem Orła Białego, niektórzy członkowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że polityk faktycznie "odleciał".


Z kolei zdaniem Wróblewskiego miejsce marszałka seniora w szeregach Prawa i Sprawiedliwości będzie słabnąć. Antoni Macierewicz może więc wystartować w wyborach do Sejmu w 2023 roku, ale równie dobrze... zadowolić się miejscem w Senacie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

12


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Naiwni ~Naiwni (Gość)12.12.2022 14:54

Dobkowski jeszcze na dokładkę.

31


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)12.12.2022 03:18

Oj tam, oj tam! Żaden problem. Wystarczy, że nie będziecie głosować na tych dziadków - spadochroniarzy, lecz na innych kandydatów i odlecą z kwitkiem skąd przylecą.

61


Juras ~Juras (Gość)10.12.2022 07:53

Antoni! Antoni!

216


Ty widzisz i nie ... ~Ty widzisz i nie ... (Gość)09.12.2022 21:27

Chociażby ze względu na fizys nie zagłosuję na tego człowieka. Boże, jakaż to klątwa ciąży nad Piotrkowem. Matko Boska Śnieżna, nie dopuść do tego, a najlepiej spraw, niech obaj odpłyną w polityczny niebyt.

173


A.B. ~A.B. (Gość)10.12.2022 16:29

Z deszczu pod rynnę.

70


Piotr Kóf Piotr Kófranga10.12.2022 14:16

A propos niemieckich wpływów. Polecam konferencję Konfederacji nt. współpracy Mateuszka i historycznych uwarunkowań "naszego" państwa.

42


hghfg ~hghfg (Gość)10.12.2022 09:42

S-12 i to jest odpowiedzi na kogo zagłosują zainteresowani ,nie obietnice ,te już były WYNIKI i WYNIKI wówczas mają wygraną w kieszeni

90


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)09.12.2022 17:49

To ziemia piotrkowska nie ma godnych kandydatów na posłów? Tylko wrzucają nam spadochroniarzy. Może niech od razu zrobią listę krajową jak zrobiła PZPR w 1989.

361


Oj ~Oj (Gość)10.12.2022 08:27

Pytanie z kategorii- co jest lepsze. - dżuma czy cholera

210


!now ~!now (Gość)10.12.2022 07:47

Jeden satyryk lepszy od drugiego, będzie tylko śmieszniej.Niestety, wstyd dla miasta jaki był, taki będzie

230


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat