Szczerbiec Wolbórz nadal niepokonany. Podsumowanie 9. kolejki

Strefa FM Wtorek, 04 października 20222
Szczerbiec Wolbórz ciągle wygrywa i niezmiennie prowadzi w piotrkowskiej klasie okręgowej. W ostatniej kolejce swoim rywalom ulegli Włókniarz Moszczenica i Concordia Piotrków.
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com / jarmoluk Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com / jarmoluk

Pierwsza połowa pod kontrolą Szczerbca, ale wkradało się dużo niedokładności i przez to gra była dosyć chaotyczna. W 21 minucie składna akcja wolborzan i Vadim Dobrovolskyi strzela na 1:0 po super dograniu od Bańczyka. Do końca 1 połowy Szczerbiec miał jeszcze 2 doskonałe okazje: jedną miał Kacper Rutkowski i jedną Olek Cieślik. W drugiej połowie zawodnicy Szczerbca wzmocnili pressing, co przełożyło się na odzyskiwanie piłki na połowie rywala i przechodzenie do kontrataku.

Strzelca jedynej w tym meczu bramki zmienił Marcel Robak, który z miejsca mógł zostać bohaterem spotkania, jednak nie udało mu się wykorzystać żadnej z dwóch doskonałych okazji do zdobycia bramki. W końcówce meczu swoją szansę mieli jeszcze gracze Andrespolii, jednak sędzia odgwizdał faul na Bańczyku.

Warto podkreślić dobrą dyspozycję zmienników, którzy wchodząc na boisko utrzymali wysoki poziom gry całej drużyny.

GLKS Andrespolia 0-1 T.S. Szczerbiec Wolbórz
Bramkę zdobył Vadim Dobrovolskyi

Włókniarz Moszczenica nieoczekiwanie przegrał wyjazdowy mecz z KKS Koluszki. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła tuż przed przerwą, kiedy to pięknym strzałem sprzed pola karnego popisał się zawodnik gospodarzy Jakub Sztuka. Piłkarze z Moszczenicy w drugich 45 minutach próbowali zmienić wynik spotkania, atakowali, ale tego dnia nie byli w stanie zdobyć choć jednej bramki.

KKS Koluszki - Włókniarz Moszczenica 1:0

W poprzednim sezonie wygrana w Szczercowie zapewniła Concordii utrzymanie. Tym razem ta sztuka się nie udała, choć spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco.

Szybko zdobyliśmy gola po ładnej, składnej akcji. To prowadzenie najwyraźniej nas uśpiło, z czego skorzystali miejscowi. Wykorzystali nasze niefrasobliwe zachowanie w defensywie. Nie tylko doprowadzili wynik do remisu, a od 25 minuty to oni prowadzili. Wynik nie uległ zmianie, choć, zwłaszcza, w końcowych minutach mieliśmy kilka wymarzonych okazji do wyrównania. Na domiar złego nie wykorzystaliśmy faktu, że od 64 minucie graliśmy z przewagą jednego zawodnika, gdyż jeden z gracz miejscowych ukarany został czerwoną kartką - relacjonuje Paweł Płomiński, trener Concordii.

Astoria Szczerców - Concordia Piotrków Tryb. 2:1