Advertisement

"Szansa" oficjalnie otwarta

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 23 czerwca 202231003
W środę (22.06) odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”, które od 2020 roku działa przy ulicy Wolborskiej. Dokonano go z opóźnieniem, ponieważ wcześniej uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Uroczystość otwarcia „Szansy” rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przed wejściem do budynku. Następnie przybyli goście obejrzeli część artystyczną, przygotowaną zarówno przez podopiecznych placówki, jak i ich rodziców. Na koniec zebrani zapoznali się z krótkim filmem, przedstawiającym przebieg budowy nowej siedziby Centrum.

Ładuję galerię...

Jak podkreślała podczas uroczystości Hanna Gural, to już trzecia siedziba placówki.

Zaczynaliśmy przy ulicy Mickiewicza. Następnie przenieśliśmy się na ulicę Wysoką, a teraz jesteśmy przy ulicy Wolborskiej. Jednak warto zaznaczyć, że nikt sam celu i sukcesu nie osiągnie bez wsparcia, bez pomocy, bez dobrego ducha innych. Dziś tym wszystkim chcemy mocno podziękować - mówiła dyrektor "Szansy".

 

Oficjalne otwarcie "Szansy" było okazją do wręczenia wyróżnień dla osób i instytucji, które wsparły budowę Centrum, a ci odwdzięczyli się kwiatami, prezentami oraz życzeniami. Wśród tych osób znalazł się prezydent Krzysztof Chojniak.

Gratuluje i dziękuję za waszą determinację, za codzienną postawę, za serce, które zostawiacie w tym miejscu. Warto przypomnieć, że jest to placówka, w której wyspecjalizowaną pomoc znajdą dzieci zarówno z terenu Piotrkowa, jak i ościennych powiatów. Miasto miało swój udział w powstaniu Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”. Dziś cieszymy się, że taki obiekt powstał i służy dzieciom, które takiej wyjątkowej pomocy potrzebują - podsumował prezydent.

Warto zaznaczyć, że bardzo ważną rolę - co było wielokrotnie podkreślane podczas uroczystości - odegrali Państwo Elżbieta i Dariusz Melonowie, którzy wyłożyli ogromne pieniądze prywatne na sfinansowanie inwestycji.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.06.2022 08:41

Przybliży ktoś jaki to udział miało miasto w tworzeniu "Szansy" ??

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)23.06.2022 11:28

Chylę czoła i kłaniam się po staropolsku, czapką do ziemi, ludziom, którzy służą dzieciom specjalnej troski, bo to jest dowód największego człowieczeństwa.

120


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat