Advertisement

Ścieżka i chodnik na Żelaznej prawie gotowe

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 18 grudnia 202123
Dobiega końca budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Żelaznej w Piotrkowie od wyremontowanej części przy rondzie „Bitwy Warszawskiej 1920” do skrzyżowania z ulicą A. Haeringa. Inwestycja ma być gotowa przed świętami Bożego Narodzenia.

Ładuję galerię...

Powstająca ścieżka będzie miała długość 400 metrów. Częściowo będzie biegła w osobnym śladzie, czyli równolegle do budowanego chodnika, a częściowo stworzy ciąg pieszo-rowerowy.

- Do tej pory położyliśmy już większą część chodnika i ścieżki rowerowej. Posadzone zostały drzewa pomiędzy ulicą a wykonywaną inwestycją - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

Realizowany fragment połączy istniejące już w tym rejonie miasta ścieżki rowerowe. Prace wykonuje piotrkowska firma PEUK S.A. Koszt inwestycji to 483 tys. zł.


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)18.12.2021 11:40

Szkoda,że sama ulica nie spełnia minimalnych norm,w Szwajcarii taka "droga" została by natychmiast zamknięta,ale w Polsce...

141


Cykilstka ~Cykilstka (Gość)18.12.2021 14:03

Znowu ścieżka z kostki...

60


Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.12.2021 12:02

Mam 3 pytania:
1. Dlaczego z kostki betonowej, a nie z asfaltu?
2. Dlaczego nie po zachodniej stronie ulicy, po której leży zakład Haeringa?
3. Czy ta ścieżka będzie takim samym bublem jak wybudowana w 2020 r. przy ul. Dmowskiego, gdzie budująca firma-dziad uszkodziła opaski i do tej pory ich nie naprawiła? Może redaktor oby poruszyłby ten temat, bo to w jego dzielnicy?

81


aha ~aha (Gość)18.12.2021 10:34

Jezdnia do roboty, zaraz wszystko znowu trzeba będzie tam zdzierać. Droga dla rowerów oczywiście z kostki, z materiału z którego ODRADZA się jej budowanie z uwagi na mały komfort jazdy (wysoki współczynnik tarcia). Inwestycje drogowe w naszym mieście robi się bezmyślnie - albo robi się coś źle albo w miejscach gdzie nie jest to pilnie wymagane (czyż nie lepiej byłoby wyremontować Roosvelta lub Wojska Polskiego?). Niestety nasi geniusze ze zdium wiedzą najlepiej. Brawo wy!

110


go?ć_optymista ~go?ć_optymista (Gość)18.12.2021 10:31

A ja jestem prawie bogaty,tylko nie mam pieniędzy

50


la lakers ~la lakers (Gość)18.12.2021 10:09

a co z resztą ulicy?

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat