Advertisement

Rywalizowali pod okiem mistrza

Strefa FM Sobota, 19 września 20152
Szymon Ziółkowski mistrz olimpijski oraz podwójny mistrz świata w rzucie młotem przyglądał się zmaganiom młodych sportowców podczas pierwszego mityngu lekkoatletycznego zorganizowanego przez działaczy Klubu Sportowego Polanik Piotrków Trybunalski. Imprezę zorganizowano na piotrkowskim Stadionie Miejskim Concordia.

Ładuję galerię...

Młodzi lekkoatleci z Piotrkowa i okolicznych klubów rywalizowali w kilku konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, tradycyjnie najwięcej zawodników i zawodniczek startowało w konkurencjach biegowych. Ścigali się na kilku dystansach: 100 metrów, 200 m, 400 m, 600 m oraz 1000 m.

- Staram się jak najczęściej uczestniczyć w takich imprezach, mam nadzieję, że moja obecność tutaj jest dla tych młodych sportowców dodatkową motywacją, dzieciaki powinny wiedzieć, że ktoś interesuje się ich staraniami, sam pamiętam, że bardzo przeżywałem moje pierwsze spotkanie z mistrzem olimpijskim, śp. Władysławem Komarem – powiedział Szymon Ziółkowski.

Młodym sportowcom kibicował także Dariusz Szczepanik, prezes firmy Polanik a także prezes KS Polanik.

- Założyliśmy ten klub, żeby wspomóc naszych młodych lekkoatletów, w tej chwili trenuje w nim kilkanaście osób, które mają bardzo duży potencjał i mogą pójść w ślady naszej wychowanki Oli Nowakowskiej, która jest aktualną mistrzynią Polski juniorów młodszych i czwartą zawodniczką ostatnich mistrzostw świata, Ola też dzisiaj dopinguje swoich byłych klubowych kolegów – podsumował Dariusz Szczepanik.

Działacze KS Polanik chcieliby, żeby była to impreza cykliczna i są na to duże szasne, ponieważ pierwszy mityng został zorganizowany bardzo profesjonalnie, a co najważniejsze został doceniony przez młodych lekkoatletów.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Obserwator ~Obserwator (Gość)20.09.2015 13:54

A przecież nie tak daleko mamy mistrza Adama Kszczota

00


kluuuuub ~kluuuuub (Gość)19.09.2015 17:19

Super meeting. Prosimy o zapraszanie więcej gwiazd lekkiej atletyki.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat