Advertisement

Rowerowa wycieczka z OSiR-em [ZDJĘCIA]

Sobota, 27 sierpnia 20225
Blisko sto osób wzięło udział w sobotniej wycieczce rowerowej organizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. Tym razem trasa liczyła dwadzieścia kilometrów.

Ładuję galerię...

Wysokie temperatury i upalna aura nie odstraszyła miłośników jazdy na rowerach. W sobotniej wycieczce rowerowej udział wzięli starsi rowerzyści, rodziny z dziećmi oraz młodzież.

 

Jak podkreśla Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, limit uczestników wyznaczono na 100 osób, a zainteresowanie było jeszcze większe.

Dziś zdecydowaliśmy się na nieco inne rozwiązanie, więc trasę pokonujemy głównie po obrzeżach Piotrkowa. Wzięliśmy pod uwagę pogodę i wysokie temperatury, dlatego długość trasy to dwadzieścia kilometrów. Myślę, że to odpowiedni dystans na taką aurę. Przejdziemy m.in. w okolicach Słoneczka i zobaczymy m.in. powstający kompleks ulic, który ułatwi nam dojazd w to miejsce – mówił przed rozpoczęciem rajdu Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zbiórkę zaplanowano na parkingu przy jeziorze Bugaj. Rowerzyści przejechali obrzeżami miasta i leśnymi duktami na półmetek rajdu, który wyznaczono w Ostoi Pod Dębami. Tam na wszystkich czekał regeneracyjny poczęstunek. Były też gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Po krótkim odpoczynku uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną, która wiodła przez lasy oraz ul. Michałowską i osiedle Mickiewicza. Rajd zakończył się na parkingu przy ul. Partyzantów.

 

Jak zapowiedział Leszek Heinzel, jeśli tylko pogoda pozwoli, to jesienią OSiR zaprosi rowerzystów na kolejną wycieczkę rowerową.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cyklista ~cyklista (Gość)28.08.2022 08:14

Świetna inicjatywa propagujaca aktywny wypoczynek z jednym małym "ale", przy tej okazji należałoby także zadbać o bezpieczeństwo i nakazać uczestnikom jazdę w kaskach. Krew się we mnie gotyje gdy widzę dzieci i dorosłych na rowerach bez kasków. Lub sytuache gdzie tata nie ma kasku a dzieci tak, jaki przykład dajecie? Skutki kontaktu z asfaltem nawet przy znikomej prędkości mogą być katastrofalne - pomyślcie o tym.

42


super ~super (Gość)28.08.2022 20:10

Takie inicjatywy i działalność wzbudzają tylko pozytywne emocje.

40


cyklista ~cyklista (Gość)28.08.2022 08:26

Wspaniała inicjatywa służąca zdrowiu i rekreacji, z utęsknieniem czekamy na kolejną, jesienną, która zapowiedział pan dyrektor Leszek Heinzel.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat