Advertisement

Priorytetowa inwestycja już na półmetku

ePiotrkow Wtorek, 04 października 20223
Rozbudowa kanalizacji sanitarnej to priorytetowe zadanie dla władz Woli Krzysztoporskiej. Z roku na rok powstają kolejne kilometry podziemnych instalacji. Obecnie trwa realizacja bardzo dużego zadania, jakim jest budowa kanalizacji w miejscowościach Krężna, Kozierogi i Piekarki.

Ładuję galerię...

Nowa inwestycja zakłada wybudowanie około 11 km kanalizacji i kosztować będzie ponad 7 milionów złotych. 

Obecnie wybudowano już kanalizację sanitarną w miejscowościach Kozierogi, Piekarki i Krężna. Wykonawca przystąpił do położenia nakładki asfaltowej. Wykonano ją już w Krężnej, a w Kozierogach przygotowywana jest podbudowa pod nakładkę. W trakcie jest także wyposażanie tłoczni ścieków. Po wykonaniu tych prac i położeniu nakładki wykonawca przejdzie do drugiego etapu budowy, czyli kanalizacji sanitarnej na osiedlu w miejscowości Krężna - relacjonują urzędnicy. 

Po wykonaniu inwestycji dostęp do sieci zyskać ma ok. 170 gospodarstw domowych.


Koszt tej inwestycji to blisko 7,5 miliona złotych. Jej realizacja współfinansowana jest ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a kwota dofinansowania to ok. 6 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na styczeń 2023 r.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kogo ~Kogo (Gość)04.10.2022 12:33

W takim tempie to asfalt w Kozierogiach położa może do końca roku

31


bombol ~bombol (Gość)04.10.2022 11:35

O, a kto wybudował sobie takie ładne osiedle?

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat