Prawo na Akademii Piotrkowskiej?

Wtorek, 01 sierpnia 202330
W tym roku pedagogika specjalna, a w przyszłości m.in. prawo oraz fizjoterapia - to plany rozwoju kierunków na Akademii Piotrkowskiej. Trwają przygotowania do pierwszego roku akademickiego na nowej uczelni.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Na akademii trwa właśnie proces rekrutacyjny. Wyjątkowy, bo po raz pierwszy prowadzony dla samodzielnej publicznej uczelni w Piotrkowie. Jak wskazują władze, na inauguracyjny rok przygotowane są kierunki, które były prowadzone w tym miejscu w poprzednich latach, jeszcze pod egidą filii UJK. 

Jest to jedenaście kierunków, które znane są na tej uczelni od lat. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo narodowe, pedagogikę, filologię, logistykę, zarządzanie czy ekonomię. Otworzyliśmy także nowy kierunek - pedagogikę specjalną. W niedługiej perspektywie będzie on wypełniał ważną lukę, jeśli chodzi o pracę. Jest to związane ze zmianami, jakie mają nastąpić w placówkach oświatowych. Z tego względu uważam, że jest on dla nas perspektywiczny - wskazuje Dariusz Rogut, rektor Akademii Piotrkowskiej, podkreślając, że władze pracują już nad rozwojem kolejnych kierunków. - Mamy w planach otworzenie prawa. O tym wspominałem już podczas inauguracji. Chcemy także rozwijać kierunki związane z medycyną, dlatego myślimy o otwarciu fizjoterapii. Plany mamy bardzo szerokie i wierzę, że stopniowo będziemy je realizować - dodaje rektor AP. 

Obecnie trwa jeszcze rekrutacja na nowy rok akademicki. Jak mówi prof. Rogut, o wynikach naboru będzie można mówić we wrześniu, kiedy cały proces się zakończy. Równocześnie w zaciszu uczelnianych gabinetów cały czas trwa praca nad rozwojem uczelni na różnych płaszczyznach. 

 Musimy całą strukturę zbudować od nowa. Jest dużo pracy, ale widzimy w tym wielki sens, bo robimy to dla siebie, dla naszej uczelni. Uważam, że to środowisko akademickie ma wielki potencjał. Wiem, że damy radę. Ten pierwszy rok będzie na pewno bardzo trudny. Kiedy coś budujemy, to potrzeba olbrzymiej pracy: organizacyjnej, administracyjnej i promocyjnej. Mamy przed sobą także dużo pracy związanej z przebudową infrastruktury. Planujemy w tym zakresie duże inwestycje. Wiemy, że ona jest bardzo zaniedbana i była niedofinansowana. Chcemy wprowadzić wiele zmian, począwszy od samych budynków, przez sale wykładowe, a skończywszy na akademikach - podsumowuje prof. Rogut.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

13

6


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)12.08.2023 15:57

Tak na marginesie tworzenia prawa przez PiS. W Statucie Akademii Piotrkowskiej nie wspomniano o tym kto powołuje dziekana wydziału. Pomimo tego już mamy dziekanów.

10


Olo ~Olo (Gość)03.08.2023 19:34

Dobra inicjatywa. Trzymam kciuki, niech to miasto się rozwija.

02


A.B. ~A.B. (Gość)02.08.2023 18:22

Jak studia medyczne organizuje KUL ,to dlaczego nie może tego robić Powiatowa Piotrkowska Akademia im. Antka Macierewicza.
PS Dyplomy której uczelni otrzymaja absolwenci ,którzy zaczęli studia na Uniwersytecie Im.Kochanowskiego?

51


dor. ~dor. (Gość)02.08.2023 20:27

Podobno niebawem ma być otwarty Wydział lekarski i stomatologia domniemana, farmacja i biotechnologia. Co pis sobie wyobrazi o tym pisowski karierowicz dr Rogut obwieści.

61


Love Piotrkow ~Love Piotrkow (Gość)02.08.2023 08:28

Głowni prelegenci-wykladowcy: Misiewicz, Ziemba, Macier,Janik. Czyżby konkurencja dla Torunia? Drżyjcie redemptoryści..

144


Baa ~Baa (Gość)01.08.2023 16:19

Chyba pisowskie prawo, czyli bezprawie. Jak tacy tam fachowcy

174


Grz ~Grz (Gość)02.08.2023 13:45

Fajnie, że uczelnia się rozwija, może przyciągnie więcej młodych do miasta. Studiowałem tam Stosunki Międzynarodowe i kadra była naprawdę dobra (m.in. wykładowcy z UW)

44


Żenada z ludzi ~Żenada z ludzi (Gość)01.08.2023 18:28

Ludzie ogarnijcie się. Bo to śmieszne większość komentarzy jest od osób które nawet tam się nie uczyli. Dajcie sobie siana bo nie da się tego czytać to świetna uczelnia i dużo uczy

918


Eduardo ~Eduardo (Gość)02.08.2023 09:05

W przypadku medycyny kadra ma ogromne znaczenie. Z punktu widzenia państwa lepiej jest więc zwiększyć limit na innej uczelni medycznej niż tworzyć kierunek od podstaw w miejscu do tego nie przystosowanym. Oprócz kadry potrzebne jest zaplecze np. w postaci prosektorium. Później mamy takie kwiatki, że studenci z Elbląga jeżdżą na zajęcia w prosektorium do Bydgoszczy a z Nowego Sącza do Radomia. Współczuję pacjentom tych absolwentów medycyny. Niestety później taki lekarz nie ma dyplomu na drzwiach gabinetu więc idąc nie wiesz czy to lekarz po solidnym przygotowaniu, czy też taki który jeździł na zajęcia ponad 250 km.

101


go?ć_maniek ~go?ć_maniek (Gość)02.08.2023 08:52

A dyplom pewnie będzie ważny tyle co papierek na którym będzie wydrukowany. Albo jeszcze mniej bo na czystej kartce można jeszcze coś napisać a ten już będzie zapisany.

67


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat