Potrącił dwie nastolatki na pasach przy Focusie

Wtorek, 28 listopada 202364
Do niebezpiecznej zdarzenia doszło w pobliżu galerii Focus Mall w Piotrkowie. Kierowca poruszający się samochodem osobowym potrącił dwie nastoletnie dziewczyny, które trafiły do szpitala.

Ładuję galerię...

Tuż po godzinie 18:00 w okolicy Focus Mall na ul. Słowackiego kierowca Citroena C3 nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych i potrącił dwie nastolatki

Poruszający się pojazdem marki Citroen C3, jadąc w kierunku zachodnim z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych dwóm nastolatkom w wieku 14 i 15 lat, w wyniku czego doprowadził do potrącenia dziewczyn. Obie poszkodowane zostały zabrane do szpitala - relacjonuje asp. szt. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak podaje piotrkowska policja, kierowca Citroena C3 był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby medyczne oraz policja.

 

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tych trudnych zimowych warunkach.

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

trzeźwy ~trzeźwy (Gość)28.12.2023 22:42

Na tym przejściu byłem świadkiem zabawnej sytuacji. Pieszy idący wzdłuż jezdni nagle, bez rozglądania się, wszedł na przejście. Kierowca autobusu miejskiego właśnie "pruł" jakieś 40 km/h i był tuż przed przejściem więc dał ostro po hamulcach. Widać było jak pasażerowie lecą na przednią szybę. Pieszy spojrzał na minę kierowcy i twarze pasażerów na przedniej szybie, po czym szybciutko zawrócił z przejścia i uciekł w kierunku Panoramy.
Śmieszne i straszne...

00


Bert ~Bert (Gość)04.12.2023 12:41

Są niestety piesi którzy sami się proszą. Idzie chodnikiem nagle robi zwrot i włazi pod maskę nawet się nie oglądając czy coś jedzie czy nie .

33


goœć_joanna ~goœć_joanna (Gość)30.11.2023 11:03

Drodzy komentujący, pomijam przepisy ale zwracam wszystkim uwagę na ciężar samochodu! Jak zamierzam przejść po pasach na drugą stronę to zatrzymuję się i sprawdzam czy rzeczywiście mogę przejść. Przecież nie każdy kierowca uszanuje przepisy i się zatrzyma. Są tacy, którzy się nie zatrzymują i co? Miałam pierwszeństwo ale nogi czy ręce połamane> No po prostu cud miód.
Z pozycji kierowcy, jak dojeżdżam do przejścia to zwalniam bo nie wiem czy ktoś przypadkiem nie zechce w danej chwili wejść na przejście. Jak zwolnię to zauważę.
A do młodzieży apel, przechodząc na drugą stronę ulicy odłóżcie telefony bo nie widzicie co się dzieje. Miejcie w głowie, że wasze zdrowie ważniejsze niż wasza racja.
Pozdrawiam!

100


gian ~gian (Gość)01.12.2023 07:40

Ciekawe, jaki jest ich stan zdrowia po kilku dniach? Czy "wyszły cało" z tego, obie? Powrótu do zdrowia życzę. Ze 2 lata temu potrącona maturzysta do tej pory walczy o norlane życie.

40


Baraniorz ~Baraniorz (Gość)28.11.2023 20:52

No coś nieprawdopodobnego EP?

34


jacuś ~jacuś (Gość)28.11.2023 21:11

Nie zauważył i w porę nie zahamował, gdy weszły na przejście.

23


ja ~ja (Gość)29.11.2023 01:08

Z moich dzisiejszych obserwacji wynika, że mieszkańcy Piotrkowa nie potrafią przechodzić przez przejścia dla pieszych połączone wysepkami. Ok. godz. 16.000 jedna paniusia i jeden pan suwali przez przejście na Słowackiego, tuż przy samy wejściu d poczty. Szli od Sezamu. Żadne z nich nawet się nie zatrzymało, żeby spojrzeć. Potem podobna historyjka przy wieży ciśnień, a później jeszcze raz... Przecież tak naprawdę, to przejścia rozdzielone wysepką czy innym elementem, traktowane są jak dwa odrębne przejścia. W związku z tym kierowca nie musi zatrzymywać się, jeśli pieszy jest daleko. Zobowiązany jest do ustąpienia pierwszeństwa tylko tym, którzy wchodzą na przejście z chodnika po prawej stronie lub z wysepki po lewej. Drugą część tej wypowiedzi zacytowałem, bo szkoda mi zdrowia na tłumaczenie tłumokom, że robią źle...

320


ja ~ja (Gość)29.11.2023 23:11

"Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tych trudnych zimowych warunkach." Nic dodać, nic ująć. Korzystanie z ulic i chodników w okresie zimowym to nie jest spacerek po galeriach handlowych.

80


Nadzieja ~Nadzieja (Gość)29.11.2023 19:59

W końcówce listopada to chyba wersja z osą w aucie mu nie przejdzie. Ale warto spróbować bo policja jest jaka jest, skoro czasami nie mogą doliczyć się samochód biorących udział w kolizji

51