Advertisement

Poparcie radnych dla służb mundurowych na granicy

Środa, 08 grudnia 202120
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie poparcia dla służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej. Uchwałę w tej sprawie przygotował Klub Radnych PiS.
Fot. K.Rudzki Fot. K.Rudzki

W obliczu bezkompromisowej agresji na Polskę Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego okazuje pełna solidarność, poparcie, wdzięczność i szacunek funkcjonariuszom Straży Granicznej, Żołnierzom Wojska Polskiego, Policji i Wojskom Obrony Terytorialnej realizującym z poświęceniem Konstytucyjny nakaz obrony polskich granic - to treść uchwały, którą piotrkowscy radni przegłosowali podczas listopadowej Sesji Rady Miasta.

Projekt uchwały przygotowali piotrkowscy radni PIS: Łukasz Janik, Andrzej Piekarski, Sergiusz Stachaczyk oraz Piotr Gajda, a Rada Miasta przyjęła ją stosunkiem głosów 16 "za" i 1 "przeciw". Sześcioro z radnych nie wzięło udziału w tym głosowaniu. 

 

W uzasadnieniu uchwały jej twórcy podnoszą m.in. że organizowana przy współudziale służb białoruskich nielegalna migracja ma doprowadzić do destabilizacji sytuacji politycznej i zagrozić bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. 

(...)Kłamstwa, dezinformacja i wykorzystywanie dramatycznej sytuacji osób zamieszkujących m.in. region Bliskiego Wschodu to tylko niektóre z elementów okrutnej i cynicznej gry politycznej białoruskiego dyktatora.

W tej chwili próby Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wyraża solidarność z polityką polskiego rządu w tej sprawie, ze wszystkimi instytucjami i osobami zaangażowanymi  w obronę Polski i Polaków (...) - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)09.12.2021 08:52

Posłać radnych Prezydenta miasta z urzędnikami i całe starostwo powiatowe na granicę chociaż na dobę to może zmądrzeją odrobinę.
Tych żołnierzy szkoda nie oni zawinili ,ze teraz muszą tam stać i na ich miejscu politycy i urzędnicy powinni być tam

42


Edi99 ~Edi99 (Gość)08.12.2021 15:49

Wypełniają czas pierdołami, czekam tylko aż ciepłownie na gaz zrobią. Zajmijcie się cenami za usługi typu ogrzewanie miejskie. Zrobiliście zad..pie z tego miasta. Ja już szukam starego komina w bloku , jak napalę trampkami to te 100 m do nich doleci. Tylko tematy zastępcze jak u cioci na imieninach eh

92


anys. ~anys. (Gość)09.12.2021 10:05

Czy do realizacji podstawowych zadań państwa jakim są obrona granic i prowadzenie polityki zewnętrznej potrzebna jest uchwała Rady Miasta Piotrkowa . Czy bez poparcia działań stanowiących obowiązek państwa przez radnych, państwo jest zwolnione z takiego obowiązku ?

81


xn. ~xn. (Gość)09.12.2021 10:53

cyt ."W obliczu bezkompromisowej agresji na Polskę...." Jaka agresja. Radni wystopujcie trochę. Takie tytuły to były w prasie we wrześniu 1939r jak wybuchła wojna. To była bezkomprowisowa agresja.
Do rajców apel. Jak tam śmieci. Bezkomprowisowa podwyżka uchwalona.

50


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.12.2021 21:47

A może radni przekażą swoje podwyżki (chociaż za jeden miesiąc) dla cierpiących ludzi w lasach przy granicy i im okażą solidarność.

174


son ~son (Gość)09.12.2021 09:52

Jakie czasy tacy bohaterowie...

54


emeryt ~emeryt (Gość)09.12.2021 09:49

#Murem za Polskim mundurem.

61


Nauka Naukaranga09.12.2021 09:19

Brawo! Teraz już nas bomba nie ruszy. Po zawierzeniu i tej uchwale jesteśmy nietylni. Ja nawet już się nie będę szczepił, bo po co?

62


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)08.12.2021 17:05

Jutro mają debatować: Czy chleb z masłem i szynką jest lepszy niz suchy.
Ręce opadą

135


dekkers ~dekkers (Gość)08.12.2021 19:28

A jakie konsekwencje będzie miała ta "uchwała"???
Marnotrawstwo czasu i pieniędzy...

103


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat