Advertisement

Pomaganie mają "we krwi"

ePiotrkow Niedziela, 29 stycznia 20230
Prawie 15 litrów krwi udało się zebrać w trakcie zbiórki zorganizowanej w Piotrkowie z okazji 31. Finału WOŚP. Pracownicy punktu pobrań, mieszczącego się przy ulicy Słowackiego, mieli pełne ręce pracy.

Ładuję galerię...

Tym cennym lekiem podzieliły się 33 osoby. Zarejestrowało się 34 potencjalnych dawców. Na uczestników akcji czekały niespodzianki.

Tak jak co roku działamy wspólnie z WOŚP, która przygotowuje upominki dla krwiodawców. Mamy koszulki, czapki, worki, słodycze, aby wyróżnić tych, którzy oddają krew - relacjonuje Mateusz Gwizdała, kierownik oddziałów terenowych RCKiK w Łodzi.

Część dzielących się tym cennym płynem dopiero rozpoczyna swoją przygodę z krwiodawstwem.

Po raz drugi i na pewno nie ostatni oddaję krew. Zdecydowałem się po to, aby pomóc dzieciom i osobom potrzebującym - mówi jeden z krwiodawców.

Byli też tacy, którzy pomaganie mają "we krwi".

Mam książeczkę Honorowego Dawcy Krwi. Oddaję ją już jakiś czas. Akurat tak się złożyło, że miałam dziś czas, więc przyszłam, aby oddać krew i pomóc tym, którzy jej potrzebują. Nie ma się czego bać. Wiadomo najgorzej jest za pierwszym razem, bo jest stres, ale każdy kolejny daje siłę do tego, aby pomagać - relacjonuje krwiodawczyni.

Ci, którzy nie zdążyli podzielić się dziś tym cennym lekiem, będą mogli to zrobić w trakcie kolejnej zbiórki.


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat