Polonia zgasiła Jutrzenkę

Poniedziałek, 26 września 20220
To był świetny weekend dla czwartoligowych drużyn z naszego regionu. Wygrała zarówno Polonia Piotrków, jak i Skalnik Sulejów.

W jedenastej kolejce IV ligi piłkarze Polonii Piotrków pokonali na wyjeździe zespół Jutrzenki Drzewce. Mecz otworzyła bramka samobójcza jednego z graczy gospodarzy, która padła w 42. minucie. Tuż przed zejście do szatni podopieczni Roberta Grzesiuka podwyższyli wynik. Gola na 2:0 strzelił Mateusz Jakubiak. Na początku drugiej połowy trzeciego gola dla Polonii zdobył Adam Raszewski. Jak się potem okazało, więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

Dzięki temu zwycięstwu Polonia powróciła na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Wynikiem 3:0 zakończył się także mecz Skalnika. Piłkarze z Sulejowa na własnym stadionie takim stosunkiem bramek pokonali Omegę Kleszczów. Po jedenastu rozegranych meczach Skalnik zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem 19 punktów.