Polonia bez zwycięstwa w Łodzi

Region Poniedziałek, 13 listopada 20234
Sprawdzamy, co w miniony weekend działo się na piłkarskich boiskach w regionie piotrkowskim. W IV lidze Polonia Piotrków zanotowała kolejną porażkę. Piotrkowianie przegrali z rezerwami Widzewa. Minorowe nastroje panują także w ekipie Concordii, która w piotrkowskiej klasie okręgowej uległa Startowi Lgota Wielka.

W 16. kolejce IV ligi na Polonię Piotrków czekało trudne zadanie. Piotrkowianie pojechali do Łodzi na spotkanie z drugą drużyną Widzewa. Zielono-biało-niebiescy chcieli się zrehabilitować swoim kibicom za niespodziewaną porażkę z Borutą Zgierz. Jednak to zadanie się nie powiodło. Polonia przegrała 1:2, choć do 70. minuty utrzymywała wynik remisowy. Rzut karny dla gospodarzy przesądził o końcowym rezultacie. Tym samym Widzew II został nowym liderem rozgrywek, a Polonia spadła na 5. lokatę, ale tylko ze stratą zaledwie trzech punktów do pierwszego miejsca.

Festiwal strzelecki RKS Radomsko urządził sobie w Wolborzu. Przyjezdni wygrali ze Szczerbcem Wolbórz aż 6:1. Jednak początek spotkania nie zwiastował takiego końcowego rezultatu. W 17. minucie wolborzanie wyszli na prowadzenie. Na nieszczęście gospodarzy, kolejne gole strzelali goście. Szczerbiec pozostaje w strefie spadkowej na 16. pozycji.

Wiele goli padło także w spotkaniu Skalnika Sulejów z Wartą Działoszyn. Ten mecz był bardziej zacięty niż ten Szczerbca i RKS-u. Do przerwy działoszynianie prowadzili 2:1, ale to sulejowianie w drugiej odsłonie zdołali odwrócić losy spotkania. Skalnik, pod wodzą nowego trenera Wojciecha Robaszka, wygrał całe spotkanie 4:3. Obecnie sulejowianie plasują się na 13. pozycji.

Ponownie nie najlepiej dzieje się u ekip reprezentujących nasz region w piotrkowskiej klasie okręgowej. Concordia Piotrków przegrała trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Startu Lgota Wielka, którzy na własnym boisku pokonali Concordię 3:0. Jeszcze gorszą serię notuje LKS Mierzyn, który nie zapunktował od sześciu spotkań. W minionej kolejce ulegli KKS-owi Koluszki 2:0. Mierzynianie zajmują 12. miejsce, a tuż za nimi jest Concordia z dorobkiem 11 punktów.

Swoich przeciwników próbuje gonić Włókniarz Moszczenica, który wciąż pozostaje na dnie tabeli z 8 oczkami. W ostatniej kolejce moszczeniczanie podzielili się punktami z Kasztelanem Żarnów, remisując 1:1.