Advertisement

Nagrody w konkursie "Moje i Twoje bezpieczeństwo" wręczone (ZDJĘCIA+ NAGRANIE)

Środa, 15 czerwca 20221
Został on zorganizowany w SP nr 11 we współpracy z KMP w Piotrkowie oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jego celem było propagowanie bezpiecznych zachowań.

Ładuję galerię...

Jest potrzeba organizowania tego typu działań skierowanych do uczniów. Bezpieczeństwo to bardzo szeroko rozumiane pojęcie. W dzisiejszych czasach pojawia się i cyberprzestępczość i bezpieczeństwo w ruchu drogowym - podkreśla Anna Sołtys Dobrowolska, pedagog SP nr 11, członek jury.

A skąd pomysł na zorganizowanie konkursu?

Sam pomysł wyszedł z planu priorytetowego jeszcze w czasie pandemii, kiedy to dzieci większość swojego czasu spędzały przed ekranami telefonów, tabletów, komputerów. Po powrocie dzieci do szkół, widać było ich wycofanie, dlatego koniecznością było zorganizowania takiego przedsięwzięcia, które zmotywuje je do wspólnego, bezpiecznego reagowania zarówno w szkole, w domu jak i na zewnątrz - tłumaczy inicjatorka wydarzenia, mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka, dzielnicowa rejonu nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Konkurs został podzielony na dwa bloki: muzyczny, gdzie zadaniem uczniów było nagranie piosenki.

oraz plastyczny, w ramach którego uczniowie wykonywali plakaty.

 

Przede wszystkim braliśmy pod uwagę kreatywność uczniów w doborze przedstawienia tematu konkursu. Oczywiście też estetykę i pomysłowość wykonania prac, bo to jest chyba najważniejsze w trakcie tworzenia pracy plastycznej - mówi Ilona Trojan, nauczyciel plastyki w SP nr 11, członek jury.

 

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Pod ocenę zostały poddane 43 plakaty. 1. miejsce zajęła Zuzanna Tokarska, 2. Karol Wijaciński, a 3. Dominik Micia. Wyróżnienia otrzymali Marta Pączyńska i Gabriel Pęchra.

 

 

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz. Zbliżają się wakacje i ten konkurs idealnie wpisał się w ten okres, kiedy to życzymy dzieciom bezpiecznego wypoczynku. Jestem zaskoczony poziomem. Jeżeli chodzi o utwory muzyczne to "noga sama szła do tańca". Jeżeli chodzi o prace plastyczne również zaskoczył mnie wysoki poziom i wszystkie bardzo mi się podobają - podsumowuje zmagania Komendant  Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim, insp. Krzysztof Dąbrowski.

.

Jeżeli chodzi o piosenkę. W zmaganiach konkursowych wzięło udział osiem klas. Utwory prezentowali soliści, grupy uczniów oraz całe klasy. Na najniższym miejscu podium stanęła klasa III A, 2. miejsce przypadło klasie II B, a zwyciężyła klasa IB.

Jestem wychowawczynią wspaniałych dzieci, które o bezpieczeństwie wiedzą już chyba wszystko, pomimo tak młodego wieku. Przystąpiliśmy do konkursu i tematyka piosenki była oczywista, bo wzięła się z tytułu konkursu "Moje i Twoje bezpieczeństwo". Pierwsze słowa naszego utworu to "Bądź bezpieczny Ty i ja". Następnie szukaliśmy rymów, aby łatwo się słuchało i żeby słowa te zostały zapamiętane prze odbiorcę - mówiła w trakcie rozdania nagród Iwona Radomiak, wychowawczyni klasy IB.

 

Rozdanie nagród odbyło się na boisku szkoły i obfitowało w szereg atrakcji. Po części oficjalnej i zrobieniu pamiątkowych zdjęć, uczniowie zaprezentowali zwycięskie piosenki, które zadedykowali obecnym na wydarzeniu seniorom.

 

 

 

Ponadto dzieci mogły podziwiać pojazdy, wykorzystywane przez służby mundurowe, które zaparkowały na terenie szkolnego boiska. Specjalnie dla uczniów, zorganizowano również pokaz rozcinania samochodu oraz pokaz aikido.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Djdhe ~Djdhe (Gość)16.06.2022 07:56

Czy dla naszego bezpieczeństwa i policji policjanci mają już obowiązkowo włączone kamery podczas interwencji?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat