Advertisement

Na jakim etapie jest modernizacja ciepłowni?

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 14 kwietnia 202232
Modernizacja miejskich ciepłowni w Piotrkowie Trybunalskim idzie pełną parą - zapewniają urzędnicy. Jak twierdzą, dzięki tej inwestycji Piotrków będzie posiadał jedną z najbardziej ekologicznych oraz nowoczesnych ciepłowni w kraju. Na stronie Urzędu Miasta opublikowano film z postępu prac, który zobaczycie także u nas.

Ładuję galerię...


Trwa restrukturyzacja systemu ciepłowniczego w Piotrkowie Trybunalskim, polegająca na przejściu z ciepłowni opalanej węglem do ciepłowni opalanej gazem. Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Modernizacja obejmuje wymianę 5 kotłów węglowych w ciepłowniach C-1 (ul. Orla) oraz C-2 (ul. Rolniczej) na kotły wykorzystujące paliwo gazowe (gaz ziemny), wykonanie niezbędnych przyłączy: gazowych, wodno-kanalizacyjnych, ciepłow­niczych, zasilania elektrycznego oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Ciepłownie budowane są obok istniejących obiektów.

 

Kolejnym etapem restrukturyzacji systemu ciepłowniczego w Piotrkowie będzie zamontowanie silników do kogeneracji gazowej w obrębie ciepłowni C-1 (ul. Orla). Oznacza, to że ciepłownia będzie wytwarzać nie tylko energię cieplną, ale także elektryczną. Miasto pozyskało na tę część 9,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Koszt inwestycji to 56 mln zł netto. Budowa ciepłowni przy ulicy Rolniczej ma zakończyć się jeszcze w tym roku, natomiast przy ulicy Orlej w 2023 r. Prace są prowadzone "pod ruchem", czyli ciepłownia przez okres budowy cały czas będzie pracować.



Zainteresował temat?

0

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grześ ~Grześ (Gość)14.04.2022 09:15

Najbardziej ekologiczne i oszczędne jest ogrzewanie piaskiem, tak piaskiem. Po prostu obok plecaka ewakuacyjnego, przy drzwiach wyjściowych, stoi worek z piaskiem i jak komuś zimno, to worek na grzbiet i rundka. Takim jednym workiem ogrzeje się cała rodzina przez kilka sezonów grzewczych. Warunek, trzeba zainwestować w mocny i trwały worek na piasek, a to nie są tanie rzeczy.

40


obs. ~obs. (Gość)14.04.2022 08:46

Nie ma to jak "ekologiczna i nowoczesna" ciepłownia. Przypomnijmy sobie. Kasa miejska pusta a w sezonie grzewczym będą opróżniać kieszenie mieszkańców korzystających z tego cuda. A można było w dobrych czasach /dekadę temu/ za to się brać. Wtedy gaz był jeszcze ...ekologiczny. Przynajmniej oficjalnie w Unii. Wybrano i to pod przymusem najgorszy z możliwych okresów.

111


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)14.04.2022 08:34

O 20 lat za późno a teraz przy tych cenach gazu miasto mieszkańców wykończy opłatami za ciepłą wodę i ogrzewanie. Następna sprawa jest taka ,ze miasto pakuje się w koszty a UE w swoich założeniach do roku 2030 chce odejść od węgla i gazu nawet do aut. Takie są fakty tylko pytanie czym unia chce sie ogrzewać jak wszystkiego zakaże bo stawia się na panele i wiatraki tylko problem w tym ,ze to źródło jest nie stabilne by gwarantować bezpieczeństwo dla przykładu Holandia i Niemcy odchodzą od wiatraków nie sprawdziły się do tego energia jest dużo droższa. Osobiście myślę ,ze p[lany unijnych urzędników nie wypalą i szybko do węgla wrócą

71


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat