Advertisement

Murad przegrywa w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego

AKS PiotrkówŚwiat Piątek, 06 sierpnia 202134188
Reprezentant piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, Magomedmurad Gadżijew pewnie wygrał swoją pierwszą walkę podczas turnieju olimpijskiego w Tokio i awansował do ćwierćfinału. Niestety w drugim pojedynku lepszy od Murada okazał się reprezentant Rosji, Gadżimurad Raszidow. Polak odpadł.
fot. PZZ fot. PZZ

Murad był zdecydowanym faworytem pierwszego starcia na Olimpiadzie przeciwko Grekowi, który podobnie jak nasz reprezentant awansował do IO podczas turnieju kwalifikacyjnego w Budapeszcie. 

 

Zawodnik AKS podszedł do walki bardzo skoncentrowany i od początku potwierdzał, że to on jest lepszy w zapaśniczym rzemiośle. Znany przede wszystkim z fenomenalnej obrony Murad, dla odmiany mocno zaatakował w pierwszej rundzie i zakończył ją wynikiem 7:0. Po przerwie potrzebował zaledwie 50 sekund, aby dołożyć dwa oczka, a po kilku sekundach kolejne i na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu, przy stanie 11:0 sędzia zakończył walkę i ogłosił zwycięstwo Gadżijewa. 

 

W ćwierćfinale rywalizacji w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 65 kg nasz zawodnik musiał się zmierzyć z Gadżimuradem Raszidowem. Rosjanin bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej rundzie i dzięki dwóm skutecznym akcjom wyszedł na prowadzenie 4:0. Zapaśnik AKS bardzo ambitnie walczył w drugiej odsłonie i na 37 sekund przed końcem doprowadził do wyniku 4:2. Murad próbował zdobyć kolejne punkty i ambitnie atakował, niestety nadział się na dwupunktową kontrę Rosjanina i walka zakończyła się jego przegraną 2:6. 

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)09.08.2021 10:41

Ale gdyby wygral to wszyscy chwaliliby naszego przyszywanego krajana.Smiechu warte.

10


Czytoważnekto? ~Czytoważnekto? (Gość)07.08.2021 08:22

Czy nie bez znaczenia było, że walczył z Rosjaninem, z kaukaskich okolic, tak jak i on? Co za sens jest obcokrajowców i cudzoziemców nobilitować, dając im POLSKIE OBYWATELSTWA, to nie ma w naszym kraju polskiej młodzieży, utalentowanej sportowo? Inwestować w polskie talenty, a nie w emigrantów, którzy nie wiadomo co mają za zadania do wykonania w Polsce? W MMA zdaje się, też jest Polak, z Kaukazu, co ma już, na głowie prokuraturę i sąd, za szwindke kryminalne. W innych dyscyplinach podobna jest sytuacja. Zmarnowany czas, pieniądze i praca. A będzie jeszcze gorzej.

32


Lider ~Lider (Gość)06.08.2021 09:35

Coraz więcej mamy farbowanych polaków..
Jeden z Brukseli wrócił i już miesza ... Hahaha..

613


Miziający ~Miziający (Gość)06.08.2021 09:20

Żarło, żarło i zdechło.

43


Alan ~Alan (Gość)06.08.2021 07:29

Z niego Polak jak ze mnie Eskimos.

98


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat