Matka miała 3,5, ojciec 3 promile. Nie zauważyli zniknięcia córki

Tomaszów Poniedziałek, 13 czerwca 20225
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali i przedstawili zarzuty rodzicom 5-letniej dziewczynki, po tym jak kompletnie pijani narazili ją na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście interweniowała kobieta, będąca świadkiem niebezpiecznej sytuacji.
fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

11 czerwca około 18.40, tomaszowscy policjanci otrzymali informację o małym dziecku biegającym boso w rejonie skrzyżowania ulicy Grota Roweckiego i Warszawskiej. Na miejscu interwencji policjanci zastali 36-letnią mieszkankę województwa pomorskiego, która była świadkiem niebezpiecznej sytuacji i zabrała z jezdni dziecko opiekując się nim do czasu przyjazdu służb. Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwania rodziców oraz ustalenia okoliczności w jakich dziewczynka została  bez opieki.  

Kilka ulic dalej zauważyli kobietę, która zaczęła machać rękoma na widok policyjnego radiowozu. Gdy do niej podjechali, okazało się że poszukuje swojej 5-letniej córki, która oddaliła się z posesji. Szybko wyszło na jaw,  że obniżona koncentracja matki malucha spowodowana była alkoholem. Badanie wykazało, że w organizmie miała blisko 3,5 promila. Mundurowi dotarli też do ojca, który także był pijany. Miał w organizmie blisko 3 promile. Policjanci ustalili ponadto, że w miejscu zamieszkania pod rzekomą opieką nieodpowiedzialnej matki i ojca znajduje się jeszcze dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat. Po konsultacji z sędzią rodzinnym i pracownikami MOPS-u podjęto decyzję o przekazaniu całej trójki rodzeństwa pod opiekę pogotowia opiekuńczego - mówi st.asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Pijani rodzice w wieku 42 i 35 lat zostali zatrzymani. Noc spędzili w celach policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu  oboje usłyszeli zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojej małoletniej córki. O dalszym losie rodziny zadecyduje sąd. Nieodpowiedzialnym rodzicom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.   

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Autor Pezet ~Autor Pezet (Gość)14.06.2022 10:20

Po co nierobom dawać 500 plus tylko dzieci gubią

41


Eueur ~Eueur (Gość)13.06.2022 21:18

Do jazdy rowerem nawet trzeba mieć kartę rowerową ale żeby mieć dziecko już nie. Przecież to paranoja.

51


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)13.06.2022 21:04

Bez przesady

16


Żaba Kimbo ~Żaba Kimbo (Gość)13.06.2022 18:06

Ehhh, Tomaszów to drugie Detroit

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat