Magda i Klaudia reprezentowały nas na olimpiadzie

Region Wtorek, 04 lipca 20232
Polska Reprezentacja wróciła ze Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie. Jej częścią były dwie mieszkanki powiatu piotrkowskiego. Magdalena Gwarda oraz Klaudia Gwarda, które pochodzą z gminy Aleksandrów, reprezentowały nasz kraj jako partnerki piłki siatkowej zunifikowanej.

Ładuję galerię...

Drużynę tworzą zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawni partnerzy. Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska w tym sporcie po raz pierwszy brała udział w imprezie rangi światowej i ostatecznie zdobyła 4 miejsce, ulegając w półfinale Azerbejdżanowi oraz w meczu o trzecie miejsce Słowacji.

 

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w tym roku gościły w Berlinie. To były najważniejsze zawody czterolecia w światowym ruchu sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Polska reprezentacja liczył blisko 100 zawodników i trenerów. Łącznie w rywalizacji w Niemczech wzięło udział łącznie ponad siedem tysięcy sportowców oraz tysiąc partnerów, reprezentujących 190 delegacji z całego globu. Cała reprezentacja rywalizowała w 18 dyscyplinach i wywalczyła 57 medali.

 

Polskich siatkarzy wspierała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda oraz ambasadorowie stowarzyszenia, którzy kibicowali im w trakcie Igrzysk. Do Berlina przyjechali: wokalista Krzysztof Iwaneczko, lekkoatletka Joanna Jóźwik i dziennikarz Tomasz Wolny. Zmagania sportowców obserwował też Sebastian Świderski – prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gfdd ~Gfdd (Gość)05.07.2023 11:37

Wstyd dla tych dziewczyn z tą osobą się pokazywac

02


pamiętamy ~pamiętamy (Gość)04.07.2023 21:04

11 lipca.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat