Advertisement

Książka na weekend - nowości wydawnicze pełne wrażeń

Sobota, 26 listopada 20220
Kryminał i thriller nadal pozostają ulubionymi gatunkami literackimi polskich czytelników. Dlatego na najbliższe dni polecamy zestaw zawierający mnóstwo zagadek, zwrotów akcji i emocji. Dzięki nim ciężko będzie oderwać się od lektury.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to thriller Lucindy Berry „Sekret sióstr”, a książka ukazała się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. Poznamy przybrane siostry – Krystal i Nichole. Jedna z nich trafi do szpitala psychiatrycznego. Po tym, jak próbowała zabić swojego męża. Druga z sióstr rzuca wszystko i spieszy jej z pomocą. Do czego doprowadzi ta historia obie siostry i jak wpłynie na ich relację? Z pewnością będą się musiały też zmierzyć z mroczną historią swojej młodości.

 

fot. K. Żołądek

 

Lucinda Berry zaskoczyła już czytelników świetną powieścią „Idealne dziecko”, a teraz znów zapowiada nam emocje i gęsią skórkę, bo na takie wrażenia możecie liczyć sięgając po jej nową powieść „Sekret sióstr”. A możecie jej szukać w dobrych księgarniach.

 

O książce możecie też posłuchać w jednym z odcinków audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga nasza propozycja na najbliższe wolne wieczory to kryminał Małgorzaty Rogali „Na wieczne potępienie”, który ukazał się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. To trzeci tom z cyklu „Pełnia tajemnic!”. Tym razem akcja powieści będzie się rozgrywać zimą. Kilkoro mieszkańców Pełni wraca pociągiem do domu, a podróż mija im spokojnie do czasu, aż jedna z pasażerek traci życie.

 

Małgorzata Rogala ostatnio gościła w audycji „Książka na weekend” przy okazji wydania książki „Za cenę śmierci”. Od tamtego czasu nadal wstaje wcześnie rano, by napić się ulubionej kawy z kardamonem i wsłuchiwać w ciszę. Tak pisze sama o sobie. Ważne, że efektem takie początku dnia jest pisanie kolejnych kryminalnych historii. Tej najnowszej zatytułowanej „Na wieczne potępienie” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce wspominaliśmy w audycji „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Nasza trzecia propozycja to „Głód” Grahama Mastertona. Powieść została wydana w Polsce ponownie, a ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Piotra Kusia. I choć premiera tej powieści odbyła się w 1981 roku, to nadal porywa czytelnika dostarczając mu wielu emocji i wrażeń. Pewnie dlatego, że książka została okrzyknięta jednym z lepszych thrillerów katastroficznych tego autora. Cechuje ją doskonały pomysł, sugestywne opisy i apokaliptyczna wizja końca USA.

 


Ed Hardesty jest właścicielem gigantycznej farmy w Kansas. Niezmierzone połacie pszenicy, które zgodnie z przeznaczeniem miały zamienić się w czysty zysk i uczynić farmera bogatym, dotyka tajemnicza zaraza. Desperackie próby jej zwalczenia kończą się fiaskiem. A podobne problemy występują w całych Stanach Zjednoczonych. Zboża, warzywa, owoce zostają skażone. Najpotężniejszy naród na świecie z dnia na dzień staje przed widmem głodu, który sprawia, że ludzie wyzbywają się cech ludzkich, zastępując je pierwotnymi instynktami przeżycia, najmroczniejszymi żądzami i przemocą.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat