Advertisement

Książka na weekend – jak bardzo miłość może zaślepić człowieka?

Sobota, 02 września 20230
Zaślepieni miłością ludzie są w stanie wytrzymać i przetrwać wiele. Podobnie, jak bohaterka jednej z polecanych dziś książek. Ale w końcu i ona powie „dość”. Zestaw propozycji dopełnia obyczajowa historia osadzona w czasach powojennych oraz opowieść matki, zarazem poradnik dla rodziców – jak radzić sobie z depresją dziecka.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to coś z literatury dla pań. To książka Sylwii Chlebowskiej „Zaślepiona blaskiem Paryża”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To historia kobiety, która nie zdaje sobie sprawy z tego jak kruche może być szczęście. Potrafi prysnąć jak bańka mydlana, a potem zostaje walka o samą siebie. To jednocześnie opowieść oparta o prawdziwą historię kobiety, która cudem uszła z życiem, a oprawcą okazał się jej mąż. Paryż ma nie tylko piękne strony, ale ciemnych też nie brakuje.

 

fot. K. Żołądek

 

Sylwia Chlebowska jest debiutantką na rynku wydawniczym w Polsce, ale jej debiutancka opowieść „Zaślepiona blaskiem Paryża” została ciepło przyjęta przez czytelniczki. Dlatego polecamy, by sięgnąć po nią w wolnej chwili.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to książka dla miłośników historii i melodramatów. Dokładnie mowa o powieści Anny Rybakiewicz zatytułowanej „Złodziejka listów”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia Astrid Rosenthal, młodziutkiej żydówki z Łomży, która na kilka dni przed likwidacją getta ucieka z Warszawy. A wojna odebrała jej wszystko, czego pragnęła od życia. Odebrała spokój, miłość i przyszłość. A może uda się je jeszcze odnaleźć?

 

Anna Rybakiewicz jest prawniczką i radcą prawnym, ale także autorką powieści obyczajowych, a dokładniej już trzech. Jak pisze sama o sobie – uwielbia słuchać ludzkich historii, choć intrygują ją także losy jej przodków, więc chyba dlatego tak chętnie przenosi akcję swoich powieści w przeszłość. Jej najnowszej książki zatytułowanej „Złodziejka listów” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to książka, która jest idealnym poradnikiem dla rodziców. Pozwala rozpoznać depresję u swojej pociechy i doradza, jak w takiej sytuacji pomóc. Statystyki dotyczące zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży są niestety przerażające. Poczucie bezradności rodziców i ich cierpienie nie zna granic. Dlatego też powstała ta książka. To „Mój ukochany syn” Amandy Prowse i Josiah Hartley, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Adama Tuza. Książka to prawdziwy i szczery opis życia z depresją. To rozdzierająca serce opowieść matki o bólu patrzenia na cierpienie ukochanego dziecka. A jest nim Josh, który ma dziewiętnaście lat i cały świat u stóp. Jednak, jak to w życiu, wszystko potrafi się zmienić w mgnieniu oka.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat